كاهش 200 مگاواتي مصرف برق در استان قزوين براي جلوگيري از خاموشي الزامي است

معاون فروش وخدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان قزوين گفت: با مديريت و كاهش مصرف برق در ادارات و بخش صنعت تا 200 مگاوات، از پيك بار تابستان با كمترين خاموشي عبورخواهيم كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان قزوين، سيد محمد قافله باشي در جلسه شوراي هماهنگي و پيشگيري و فرماندهي عمليات پاسخ به بحران كه در سالن مديريت بحران استانداري قزوين برگزار شد اظهارداشت:باكاهش بارندگي ،حجم توليد يك هزار مگاواتي هم كاهش خواهد يافت و با اين شرايط در كنار اورهال نيروگاهها امكان خروج از مدار هم وجود دارد و در اين صورت خاموشي محتمل است.
وي افزود: باتوجه به شرايط كنوني و براي عبور موفق از پيك بار تابستان امسال، درخواست مي كنيم صرفه جويي در مصرف برق ابتدا در ادارات و سپس در بخش صنعت و كشاورزي در كنار مشتركين خانگي جدي گرفته شود.
قافله باشي تصريح كرد: لازم است از ساعت 10 صبح در مصرف برق ادارات بشدت صرفه جويي شود تا بتوانيم از اين سال سخت و بحران كم آبي عبور كنيم.
ادارات صرفه جويي كنند
معاون امور فروش و مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان قزوين بيان كرد: صرفه جويي انرژي برق در ادارات بايد عملياتي شود و خاموش كردن چراغ هاي اضافي اتاق ها، خاموش كردن سيستم سرمايشي و استفاده نكردن از كولرهاي گازي مورد تاكيد است.
قافله باشي يادآورشد: در ساعات اداري بايد 50 درصد و ساعات غير اداري تا 90 درصد در مصرف برق ادارات صرفه جويي شود و از روشن كردن سيستم هاي سرمايشي پس از پايان ساعات اداري هم خودداري گردد.


 كاهش 50 درصدي روشنايي معابر
وي بيان كرد: يكي ديگر ازمواردي كه مي تواند در كاهش مصرف انرژي موثر باشد روشنايي معابر عمومي، بوستانها و بلوارها است كه با دستورالعمل جديد، روشنايي اين مراكز تا 50 درصد كاهش مي يابد.
قافله باشي گفت: لامپ هاي روشنايي معابر ، خيابانها و فضاهاي سبز و بوستانها يك در ميان روشن شود و انتقال برق ادارات به ديزل ژنراتور هم از ديگر راههاي صرفه جويي در مصرف انرژي است.

تغيير ساعات ادارات از 7 صبح تا 12 و قطع برق ساعتي چاه هاي كشاورزي و جايگاه هاي CNG


معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان قزوين اظهارداشت: پيشنهاد تغيير ساعات كار ادارات به محدوده زماني 7 صبح تا 12 ظهر به مسئولين استان ارائه گرديده است.
وي گفت: سيستم سرمايشي بانك ها بيش از حد معمول و مورد نياز است و نيازمند كنترل جدي است لذا توصيه مي شود ساعت پايان كار بانكها 11:30 صبح تعيين شود و كاركنان نيز يك ساعت بعد از بانك خارج شده و فعاليتها تعطيل و همه سيستم هاي برقي خاموش شود.
قافله باشي اضافه كرد: پيشنهاد ديگر اين است كه برق جايگاههاي CNG در پيك تابستان روزانه دو ساعت و برق چاههاي كشاورزي هم از ساعت 12 تا 16 قطع گردد كه براي آن برنامه زمان بندي تعيين خواهيم كرد.

 كاهش 150 تا 200 مگاوات برق در تابستان الزامي است


معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع نيروي برق استان قزوين تصريح كرد: در استان حدود 780 تا 840 مگاوات برق مصرف داريم كه بر اساس ابلاغ شركت توانير، ضرورت دارد 150 تا 200 مگاوات صرفه جويي اعمال گردد كه اين ميزان معادل يك ششم مصرف انرژي استان است.
وي اضافه كرد: در استان قزوين 47 درصد مصرف انرژي برق در بخش صنعت، 23 درصد در كشاورزي و حدود 20 درصد خانگي است لذا تلاش مي كنيم با برنامه ريزي انجام شده بتوانيم با همكاري بخش صنعت و كشاورزي و كاهش مصرف با مديريت منطقي براي بخش خانگي خاموشي اعمال نشود.
قافله باشي گفت: البته از مشتركين خانگي هم انتظار داريم با خاموش كردن لامپ هاي اضافي و استفاده نكردن از لوازم خانگي پر مصرف مانند ماشين لباسشويي، اتو و جاروبرقي در مديريت بهينه مصرف برق با شركت توزيع نيروي برق همكاري كنند.

كشف 1991عدد ماينردر 51 مركز رمز ارز غيرمجاز


وي تصريح كرد: رمزارزها هم از مراكز پر مصرف انرژي است كه در سطح استان ،تنها سه مورد مجوز رسمي دارد و در سال گذشته با مجموعه اي از اقدامات ، توانستيم تعداد 1991ماينر را در 51 مركز رمز ارز غير مجاز را در استان كشف و ضبط كنيم و امسال هم اميدواريم با همكاري دستگاه قضايي بتوانيم با اين فعاليت غير مجاز مقابله كنيم.
قافله باشي مطالبات شركت توزيع نيروي برق را از ديگر چالش هاي شركت دانست و گفت: در حال حاضر بيش از 200 ميليارد تومان از مشتركين صنعتي و اداري طلب داريم كه در صورت وصول آن مي توانيم بخشي از مشكلات خود را حل كنيم.

کد خبر : 97152
تاریخ : دو شنبه ، ١٣ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٣:٢٨
تعداد بازديد : ٤٩
فرستنده خبر : رويا پورعلي