كمبود برق در سال جاري 2.5 برابر سال قبل است

مدير برق شهرستان قزوين گفت: با كمبود 2.5 برابري انرژي برق در تابستان امسال نسبت به سال گذشته، صرفه جويي در مصرف الزامي است

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان قزوين احمد احمدي در جلسه شوراي هماهنگي و پيشگيري و فرماندهي عمليات پاسخ به بحران كه در سالن مديريت بحران استانداري قزوين برگزار شد اظهارداشت: افزايش 24 درصدي مصرف برق در استان، ايجاب مي كند براي عبور از پيك تابستان فكر اساسي كنيم.
احمدي بيان كرد: كمبود انرژي برق در سال جاري بيش از 2.5 برابر سالهاي قبل است و اگر مصرف بي رويه باشد و مشتركان در مديريت مصرف همراهي و همكاري لازم را نداشته باشند، بدون ترديد خاموشي خواهيم داشت.
مدير برق شهرستان قزوين تصريح كرد: كاهش مصرف 50 درصدي ادارات به استان ها ابلاغ شده و اگرميزان مصرف در تابستان كاهش پيدا نكند ناگزير به اعمال خاموشي هستيم.
احمدي اضافه كرد: خاموشي يك در ميان روشنايي معابر و بلوارها و كاهش 50 درصدي روشنايي پاركها، كه از سال گذشته در سطح شهرستان قزوين ، اجرايي شده است در سالجاري نيز ادامه دارد.
مدير برق شهرستان قزوين يادآورشد: خاموش كردن كولرهاي گازي ادارات و بانكها و خاموش كردن لامپ هاي اضافي در ادارات از راههاي موثر براي كاهش مصرف برق است و از مديران دستگاههاي اجرايي انتظار داريم ضمن نظارت كافي در اين زمينه همكاري لازم را داشته باشند.
? كاهش و صرفه جويي روزانه 200 مگاوات برق در استان ضروري است
وي اضافه كرد: بمنظور مديريت مصرف و تامين نياز روزانه ، ضرورت دارد به ميزان 200 مگاوات در مصرف برق مديريت و صرفه جويي شود كه تحقق اين امر نيازمند همكاري و همراهي جدي مشتركين است.
احمدي اظهارداشت: ضمن تاكيد بر تلاش و عزم راسخ مجموعه برق استان در تامين برق پايدار بيمارستانها، درمانگاهها و مراكز درماني ، از مديران اين مراكز درخواست مي كنيم نسبت به تهيه ديزل ژنراتور و تامين مستقل برق خود اقدام كنند تا در صورت حوادث خارج از كنترل با مشكل مواجه نشوند.
مدير برق شهرستان قزوين يادآورشد: اولويت كاهش و مديريت مصرف برق در بخش صنايع است كه انتظار داريم با برنامه ريزي مناسب بتوانيم اين وضعيت را مديريت كرده تا از اعمال خاموشي به صنايعي كه در مصرف خود مديريت مي كنند خودداري شود.
وي بيان كرد: سرقت كابل هاي برق در اين ايام مي تواند مزيد بر علت شده و خاموشي را بيشتر كند لذا ضمن افزايش گشت هاي نظارت و بازرسي اميدواريم با كمك نيروي انتظامي و شهروندان از اين مشكل نيز پيشگيري كنيم.
احمدي اظهار اميدواري كرد با همكاري مناسب مشتركين صنعتي، كشاورزي و تجاري و خانگي صرفه جويي در مصرف برق، تابستان امسال با مديريت منطقي و خاموشي كمتر سپري شود.

کد خبر : 97150
تاریخ : دو شنبه ، ١٣ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٢:٣٤
تعداد بازديد : ٤٨
فرستنده خبر : رويا پورعلي