معاون وزير نيرو:

ماراتن سختي در تابستان پيش رو داريم

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي با بيان اينكه ممكن است از خردادماه در بحث برق با مشكل مواجه شويم، گفت: اگر كاهش توليد نيروگاه هاي برق آبي را حساب كنيم حدود هفت يا هشت هزار مگاوات كمبود برق وجود دارد و ماراتن سختي در تابستان پيش رو خواهيم داشت، البته همه تلاشمان را خواهيم كرد تا دچار مشكل نشويم.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت سهامي برق منطقه اي خوزستان، همايون حائري در جلسه صنعت برق خوزستان در اهواز با حضور استاندار، بيان كرد: سال گذشته 4 هزار مگاوات كمبود برق در شبكه وجود داشت كه با پشتيباني استانداران و اقدامات مديريت مصرفي، همكاري صنايع، كشاورزي و ادارات دولتي اين كمبود جبران شد و به سلامت از تابستان عبور كرديم.
وي افزود: امسال علاوه بر آن، سه چهار هزار مگاوات ديگر نيز بخاطر كاهش بارندگي و نبود واحدهاي برق آبي در مدار كمبود خواهيم داشت كه نياز است براي جبران آن اقدامات مديريت مصرف و همكاري هايي كه وجود داشته را جدي تر و قوي تر دنبال كنيم.
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي تصريح كرد: خوزستان نقش تعيين كننده اي در اين ميان دارد چرا كه حدود هشت تا 9 هزار مگاوات در تابستان برق مصرف مي كند كه با حمايت استاندار باتجربه اي كه دارد بايد مصرف انرژي را پايين بياوريم.
حائري اضافه كرد: يكي از راه ها كاهش ساعت ادارات است تا بعد از پايان وقت اداراي و خارج شدن سيستم سرمايشي آنها از مدار، مصرف انرژي پايين بيايد و آب كمتري در نيروگاه هاي برق آبي استفاده شود. راه ديگر اين است كه نيروگاه ها و شركت هايي كه برق توليد مي كنند و مازاد توليد دارند آن را به شبكه تزريق كنند تا بخشي از كمبود توليد برق جبران شود.
وي ادامه داد: در تابستان با ماراتن بسيار سختي در بحث برق مواجه هستيم اما اميدواريم با همكاري مردم و حمايت مسوولان خوزستان از صنعت برق، بتوانيم از اين شرايط دشوار به خوبي عبور كنيم.

هزار مگاوات در ادارات دولتي قابل مديريت مصرف است/ فعاليت و استخراج رمزارزها در كشور مردم را آزار مي دهد

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير نيز در اين نشست بيان كرد: هزار مگاوت از كمبود برقي كه وجود دارد در ادارات دولتي قابل مديريت مصرف است. در اين خصوص لازم است در دستگاه هاي اجرايي يك مدير انرژي منصوب شود تا بتوانيم اين صرفه جويي را انجام دهيم.
غلامعلي رخشاني مهر با بيان اينكه فعاليت و استخراج غير قانوني رمز ارزها (بيت كوين) در كشور مردم را آزار مي دهد، اظهار كرد: در اين زمينه وزارت كشور و وزارت اطلاعات پاي كار آمده و در برخي استان ها كميته هايي براي مقابله با فعاليت و جمع آوري رمزارزها با رياست مديركل امنيتي استانداري تشكيل شده است.
وي گفت: از استاندار خوزستان درخواست داريم تا اين كميته را در خوزستان و با رياست مديركل امنيتي استانداري خوزستان مانند ساير استان هاي كشور تشكيل دهد تا نسبت به جمع آوري اين رمزارزها در خوزستان اقدام شود.
رخشاني مهر خاطرنشان كرد: ظرفيت رمز ارزها در كشورها 500 مگاوات است كه بايد نسبت به جمع آوري آن ها اقدام شود.

کد خبر : 97147
تاریخ : دو شنبه ، ١٣ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٠:٠٤
تعداد بازديد : ٤٣
فرستنده خبر : حسن دهقاني