برقداري خط 63 كيلو ولت زاهدان - ميرجاوه پس از تعويض تيرهاي شكسته

در پي بروز طوفان شديد در منطقه زاهدان در تاريخ 10 ارديبهشت ماه و سقوط دو تير سيماني در خط 63 كيلو ولت زاهدان - ميرجاوه برق تمامي مناطق ميرجاوه قطع گرديد در اين حادثه و با توجه به زمانبر بودن رفع كامل مشكل و بمنظور جلوگيري از طولاني شدن زمان بي برقي مردم منطقه با تلاش و نظارت همكاران بهره برداري شركت برق منطقه اي سيستان و بلوچستان با مهار هاديهاي خط خاموشي پيش آمده بطور كامل رفع و خط برقدار گرديد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي سيستان و بلوچستان، در پي بروز طوفان شديد در منطقه زاهدان در تاريخ 10 ارديبهشت ماه و سقوط دو تير سيماني در خط 63 كيلو ولت زاهدان - ميرجاوه برق تمامي مناطق ميرجاوه قطع شد در اين حادثه و با توجه به زمانبر بودن رفع كامل مشكل و بمنظور جلوگيري از طولاني شدن زمان بي برقي مردم منطقه با تلاش و نظارت همكاران بهره برداري شركت برق منطقه اي سيستان و بلوچستان با مهار هاديهاي خط خاموشي پيش آمده بطور كامل رفع و خط برقدار شد.
در اين بين و پس از آماده سازي تمامي شرايط جايگزيني تيرهاي شكسته، در روز جاري و با بكارگيري تمامي امكانات موجود در كمترين زمان ممكن رفع مشكل بطور كامل انجام پذيرفت و خط برقدار شد.
همچنين مهندس پرنده مطلق مديرعامل شركت برق منطقه اي سيستان و بلوچستان با حضور در محل حادثه از نزديك بر روند اجراي عمليات نظارت و بر انجام عمليات در كمترين زمان با استفاده از همه امكانات تاكيد نمودند.
برآورد خسارت اوليه اين حادثه حدود يك ميليارد ريال است.
لازم بذكر است كه شركت برق منطقه اي سيستان و بلوچستان در سال گذشته پروژه احداث خط 230 كيلو ولت زاهدان -ميرجاوه را بصورت دكل آغاز نموده و اميد است با اتمام اين خط در سال جاري، برق منطقه ميرجاوه از بالاترين درجه پايداري برخودار گردد و بروز طوفان و بارندگي هيچ خللي در تامين برق اين منطقه بسيار مهم ايجاد نكند.

کد خبر : 97121
تاریخ : شنبه ، ١١ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٩:٤٨
تعداد بازديد : ٤٣
فرستنده خبر : محمدعلي زاهد