با حضور معاون هماهنگي توزيع توانير

جلسه گذر از پيك بار تابستان در شركت برق منطقه اي كرمان برگزار شد

جلسه گذر از پيك بار تابستان با حضور معاون هماهنگي توزيع توانير و مديران عامل شركت هاي برق منطقه اي و توزيع برق شمال و جنوب استان كرمان و ساير مسئولين اين شركت ها برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي كرمان، جلسه گذر از پيك بار تابستان با حضور معاون هماهنگي توزيع توانير و مديران عامل شركت هاي برق منطقه اي و توزيع برق شمال و جنوب استان كرمان و ساير مسئولين اين شركت ها برگزار شد.
مهندس رخشاني مهر با اشاره به نزديك بودن ايام پيك بار اظهار داشت: امسال توليد نيروگاه هاي برق آبي به دليل كمبود بارش ها كاهش يافته و با شرايط سختي روبرو هستيم كه البته با رعايت راهكارهاي ساده توسط مشتركين خانگي و همكاري خوب صنايع و بخش كشاورزي با صنعت برق مي توان از آن عبور كردكه البته خود مشتركين، در مساله مديريت بار چه از نظر عدم ايجاد خاموشي هاي ناخواسته و چه از نظر مشوق هاي مالي موجود ذي نفع هستند.
وي افزود: به طور مثال با انجام راهكارهايي مانند؛ استفاده بيشتر از نورخورشيد،خاموش كردن لامپ هاي بدون مصرف، خارج كردن دوشاخ وسايل برقي بدون استفاده از پريز، استفاده از دور كند كولرهاي آبي، تنظيم درجه كولر گازي برروي درجه بين تا 25 تا 26 درجه از بروز خاموشي جلوگيري كرد.
رخشاني مهر اظهار داشت: انتظار داريم دستگاه هاي دولتي و در راس آن شركت هاي برق در بحث مديريت مصرف پيشگام باشند.
وي همچنين ابراز اميدواري كرد: با تلاش مجموعه صنعت برق كشور و همكاري خوب مشتركين پيك بار امسال را پشت سر بگذاريم و وقفه اي در تامين برق هموطنان وجود نداشته باشد.
همچنين در اين جلسه مديرعامل شركت برق منطقه اي كرمان اظهار داشت:44.5 درصد مصرف برق استان كرمان در بخش مولد است و نشان دهنده رشد استان در بخش صنعتي است كه البته به همان اندازه كه نويدبخش است در بحث مديريت مصرف چالش برانگيز است.
مهندس حميدرضا حبيبي افزود: خوشبختانه با پيگيري همكاران ما اقدامات خوبي در بحث مديريت مصرف در حال انجام است و جلسات هفتگي و منظم با صنايع انجام مي شود و بحث تفاهم نامه ها پيگيري مي شود.
وي ضمن ابراز خرسندي گفت: سال گذشته عملكرد خوبي بوده در بحث مديريت بار داشتيم كه منجر به كسب رتبه دوم مديريت بار شد.
حبيبي همچنين از همكاري بسيار خوب استانداري كرمان در مديريت بار زمستاني قدرداني كرد و گفت: تدبيري كه امسال توسط وزارت نيرو به منظور برگزاري جلسات وزارت نيرو با استانداران انديشيده كمك كننده است و اميدواريم با موفقيت پيك بار را پشت سر بگذاريم و در ايام كرونا خاموشي داده نشود و دغدغه اي به مردم افزوده نشود.
مديرعامل شركت برق منطقه اي كرمان همچنين از همكاري خوب شركت هاي توزيع برق شمال و جنوب استان كرمان قدرداني كرد.

کد خبر : 97102
تاریخ : چهار شنبه، ٠٨ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٤:٥٩
تعداد بازديد : ٤٦
فرستنده خبر : مژده ملازاده