مشتركان همكار در برنامه هاي پاسخگويي بار، در اولويت قطع برق قرار نمي گيرند

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير در كرمانشاه از اعمال نشدن خاموشي براي مشتركيني كه با برنامه هاي پاسخگويي بار همكاري كنند، خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي غرب، مهندس رخشاني مهر معاون هماهنگي توزيع شركت توانير در جلسه هماهنگي شركت برق منطقه اي غرب و شركت هاي توزيع نيروي برق استان هاي كرمانشاه، كردستان و ايلام كه به منظور گذر از پيك بار سال 1400 در محل سالن جلسات برق غرب برگزار شد، گفت: امسال، تابستان بسيار سختي پيش رو داريم چرا كه شاهد افت شديد ذخاير سدهاي كشور به دليل كاهش بارندگي ها وكمبود توليد نيروگاههاي آبي و افزايش بيش از حد مصرف برق بدليل افزايش دما ي زود هنگام هوا هستيم.
وي افزود: امسال شاهد كاهش 30 تا 35 درصدي بارش ها هستيم كه همين موضوع باعث شده تا به همين مقدار نيز از ظرفيت توليد برق نيروگاه هاي برق آبي كاهش يابد.
مهندس رخشاني مهر با تأكيد بر اينكه تابستان امسال بسيار سخت است، خاطرنشان ساخت: از هم اكنون در حال آماده شدن براي گذر از تابستان سخت امسال هستيم و برنامه ريزي ها به اين منظور از سال گذشته انجام و پيش بيني ها براساس سنجش شاخص ها، صورت گرفته است.
معاون هماهنگي توزيع شركت توانير با اشاره به اين كه يكي از برنامه هاي در دست اقدام ما مديريت مصرف برق صنايع مي باشد، ابراز داشت: از ديگر برنامه ها، تعديل روشنايي معابر و جاده هاي بين شهري است و تعديل روشنايي ها به معني خاموش كردن همه روشنايي ها نيست و به طور مشخص در اين طرح به دنبال يك درميان كردن روشنايي ها هستيم.
وي همچنين به پتانسيل ادارات و دستگاه هاي دولتي در كاهش مصرف پرداخت و اظهار داشت: امسال براي نخستين بار، دستگاه هاي اداري موظف شده اند كه برق مصرفي خود را در ساعات اداري 50 درصد كاهش دهند و ميزان مصرف برق خود را در ساعات غيراداري به 10 درصد برسانند.
مهندس رخشاني مهر با اشاره به ضرورت مديريت مصرف برق صنايع و ساير برنامه هاو اقدامات براي گذر از پيك تابستان گفت: در مديريت بار اضطراري مشتركيني كه با برنامه هاي پاسخگويي بار همكاري كنند، در اولويت قطع برق و خاموشي قرار نمي گيرند.
وي ورود زودهنگام چاه هاي كشاورزي به مدار مصرف و افزايش مصرف برق صنايع را از ديگر دلايل بالا رفتن مصرف برق دانست و در عين حال تصريح كرد: در هر يك درجه افزايش دماي هوا، افزايش حداقل يك هزار مگاواتي مصرف برق را در كشور به دنبال دارد و در صورتي كه مشتركان فقط دو نكته تنظيم درجه كولرهاي گازي روي عدد 24 و استفاده از دور كند كولرهاي آبي را در نظر داشته باشند و به آن عمل كنند، مقدار قابل توجهي در مصرف انرژي صرفه جويي خواهد شد.
معاون هماهنگي توزيع شركت توانيرهمچنين به ساير راهكارهاي مديريت مصرف برق در تابستان پرداخت و گفت: استفاده نكردن از وسايل پرمصرف برقي در ساعات گرم روز و بهره گيري از نور طبيعي روز به جاي لامپ در ساعات اداري را از ديگر عوامل مهمي برشمردكه مي تواند در كاهش مصرف برق بسيار مؤثر باشد.
گفتني است در اين جلسه مديرعامل شركت برق منطقه اي غرب و مديران عامل شركت هاي توزيع استان هاي كرمانشاه و كردستان و ايلام به تشريح برنامه ها و اقدامات خود براي گذر از پيك بار سال 1400 پرداختند.

کد خبر : 97100
تاریخ : شنبه ، ١١ اردیبهشت ١٤٠٠ ٠٩:١٩
تعداد بازديد : ٨٥
فرستنده خبر : ياسين همايوني