توصيه هايي براي گذر كم عارضه از پيك بار تابستان 1400

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز براي اجتناب از خاموشي ها و گذر كم عارضه از پيك بار تابستان، توصيه كرد مشتركان صنعتي و كشاورزي در ساعت هاي 12 تا 18 و ادارات و سازمان ها طي ساعت هاي 11 تا 13 مصارف خود را به حداقل رسانده و مشتركان پرمصرف خانگي نيز با مديريت مصرف خود را سطح مشتركان خوش مصرف برسانند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تبريز، عادل كاظمي ضمن تبريك روز جهاني ايمني و بهداشت محيط كار، روز صنعت برق و روز كارگر به تمامي تلاشگران، صنعتگران و كارگران، گفت: همانطور كه تمامي مردم عزيز و مشتركان محترم مستحضرند به زودي وارد پيك بار تابستان 1400 خواهيم شد. امسال بيش از ساليان پيشين، با عدم توازن بين توليد و مصرف انرژي برق مواجهيم.
كاظمي در تشريح علل اين عدم توازن، تصريح كرد: كاهش 35 درصدي نزولات آسماني، كاهش قابل توجه ظرفيت بهره برداري از نيروگاه هاي برقابي و از طرفي افزايش اشتراك پذيري طي سال گذشته، موجب شده 10 هزار مگاوات به مشتركان جديد صنعت برق افزوده شود.
وي ادامه داد: اين روند موجب ايجاد بار تحميلي به ميزان 2000 مگاوات بر شبكه شده است. در مواجهه با اين عدم توازن ميان توليد و مصرف انرژي برق، اگر مديريت مصرف به درستي صورت نگيرد با خاموشي در ايام گرم سال مواجه خواهيم شد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز براي اجتناب از خاموشي ها و گذر كم عارضه از پيك بار تابستان، توصيه هايي كرد و خاطرنشان شد: مشتركان صنعتي و مالكان صنايع طي ماه هاي خرداد تا شهريور، در ساعت هاي 12 تا 18 مصارف خود را به حداقل رسانده يا به طور كامل مصرف انرژي خود را به خارج از اين بازه ي زماني منتقل كنند. همچنين كشاورزان عزيز نيز از آبياري با پمپاژ طي ساعت هاي 12 تا 18 اجتناب كرده و حدالامكان از به روي آوردن دستگاه هاي پمپاژ از ساعت 9 تا 22 خودداري كنند تا از مشوق ها نيز برخوردار شوند.
وي به مشتركان بخش اداري نيز توصيه كرد طي ساعت هاي 11 تا 13 مولدهاي اضطراري خود را به مدار آورده و سعي كنند از شبكه ي برق سراسري كمترين استفاده را كنند.
كاظمي با اشاره به اينكه 20 درصد مشتركان خانگي را مشتركان پرمصرف تشكيل مي دهند، يادآور شد: ما از اين مشتركان درخواست داريم تا حد امكان مصرف خود را مديريت كرده و به حد مشتركان خوش مصرف و كم مصرف برسانند تا تابستان 1400 را با كوچكترين عارضه سپري كنيم و دچار مشكل نشويم.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز بيان كرد: مصرف برق در كشور نسبت به سال گذشته، در بخش صنايع بزرگ با افزايش 29 درصدي، در بخش صنايع كوچك با افزايش 17 درصدي و در مجموع كل مصارف شبكه با افزايش 19 درصدي مواجه است كه نرخ قابل توجهي است.
وي تاكيد كرد: براي اينكه از خاموشي هاي ناخواسته اجتناب كنيم نياز است تمامي مشتركان همكاري لازم را در مصرف بهينه و مديريت مصرف داشته باشند تا 4 ماه آتي را با توفيق سپري كنيم.
وي در پايان با اشاره به آمار مشتركان خاطرنشان كرد: تقريبا 30 ميليون مشترك در سطح كشور و يك ميليون و 40 هزار مشترك در سطح حوزه ي فعاليت شركت توزيع نيروي برق تبريز كه شامل شهرستان هاي تبريز، اسكو و آذرشهر و بخشي از شهرستان بستان آباد مي شود از نعمت برق برخوردارند.

کد خبر : 97098
تاریخ : چهار شنبه، ٠٨ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٣:٥٨
تعداد بازديد : ٦٩
فرستنده خبر : مهدي زنده رزم