شناسائي 601 دستگاه ماينر غيرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ

601 دستگاه ماينر غيرمجاز در شهرستان ساوجبلاغ كشف شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان البرز عليرضا شاهرضايي سرپرست توزيع برق شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به مصرف برق بالا توسط اين دستگاه ها گفت: استفاده غيرمجاز از ماينرهاي غيرمجاز نقش مؤثري در افزايش پيك بار در ماه هاي گرم سال داشته و اين موضوع موجب تشديد خاموشي هاي ناشي از كمبود نيرو در سطح شهر در نتيجه منجر به نارضايتي مردم مي شود.
وي ارزش تجهيزات جمع آوري شده را بيش از 180 ميليارد ريال عنوان كرد و در ادامه افزود: در محدوده آران به سمت زكي آباد تعداد 601 دستگاه رمزارز ديجيتال غير مجاز پس از هماهنگي با مقام قضائي و با همكاري واحد بازرسي، واحد حراست، حقوقي، كشف و جهت صدور حكم به مراجع قضايي ارجاع داده شد.
وي در پايان از مردم شريف شهرستان ساوجبلاغ خواست به منظور جلوگيري از خسارات مالي به هيچ وجه از برق شبكه سراسري براي توليد رمز ارز استفاده نكنند و در صورت ادامه مصرف در هر ساعت از شبانه روز منتظر ورود نيروي انتظامي و جمع آوري و ضبط ماينر هاي خود باشند.
بر اساس اين گزارش توليدكنندگان رمز ارز مي توانند با دريافت مجوز و درخواست انشعاب با تعرفه قانوني منطبق با نوع مصرف از حمايت قانون برخوردار باشند.

کد خبر : 97089
تاریخ : چهار شنبه، ٠٨ اردیبهشت ١٤٠٠ ٠٩:٢٣
تعداد بازديد : ٥٦
فرستنده خبر : زهرا مهرادفر