تامين پايدار و انتقال بهينه برق به مراكز صنعتي ، راهبردي اساسي در سال پشتيباني توليد است

مدير عامل شركت برق منطقه اي استان فارس و بوشهر در بازديد از چند طرح عمراني تامين و انتقال برق و همچنين مراكز صنعتي شهرستان دشتي در استان بوشهر با گراميداشت سال مانع زدايي و پشتيباني توليد ، ياد آور شد : تامين پايدار و انتقال بهينه برق به مراكز صنعتي راهبردي اساسي در سال پشتيباني توليد است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي استان فارس ، ممهندس غلامرضا نصيري در اين برنامه بازديد كه به همراه مهندس حمزه روغنيان معاون برنامه ريزي و مهندس مجيد عزيزيان معاون طرح و توسعه اين شركت انجام شد از پست 400 كيلو ولت شهرستان دشتي و همچنين كارخانه سيمان مُند شهرستان دشتي بازديد كرد و مشكلات و مسايل تامين برق در اين صنايع را بررسي كرد.
وي اظهار داشت : نظر به نامگذاري امسال به عنوان سال توليد، پشتيباني ها، مانع زدايي ها توسط مقام معظم رهبري ، بازديد از صنايع ، مشتركين عمده و رسيدگي حضوري به خواسته هاي متقاضيان جديد كه از برنامه هاي هميشگي اين شركت است امسال بيشتر مورد تاكيد و دقت نظر قرار دارد و در راستاي اقدامي عملي به فرمايشات معظم له در اولين بازديد امسال ، بازديد از كارخانه سيمان مُند دشتي انجام گرفت.
مهندس غلامرضا نصيري مدير عامل شركت برق منطقه اي استان فارس و بوشهر در جريان اين بازديد اظهار داشت : از عوامل مهم موفقيت هر فعاليت اقتصادي برخوردار بودن از مزيت هاي نسبي است و وجود مزيت هاي نسبي از جمله در دسترس بودن منابع انرژي در جنوب كشور عامل اصلي موفقيت صنعت برق در اين منطقه به ويژه در حوزه تامين برق پايدار براي صنايع بزرگ است .
مدير عامل شركت برق منطقه اي استان فارس و بوشهر با اشاره به اينكه برق به عنوان عامل زيرساختي كليدي نقش پررنگي در رشد و توسعه اقتصادي ايفا مي كند افزود: تامين برق پايدار از پيش نيازهاي رشد اقتصادي به ويژه در حوزه صعت است ، زيرساخت هاي گسترده و باكيفيت در جنوب كشور جزو نقاط قوت اقتصادي جامعه ما شمرده مي شوند. نقطه قوتي كه بايد از آن پاسداري كرد و اجازه نداد كه با عدم سرمايه گذاري از بين برود.
مهندس نصيري با بيان اينكه استان بوشهر و جنوب كشور از جهات مختلف منطقه ممتازي براي تامين برق و انرژي است گفت: از جهت توليد و مديريت انرژي هم اين امتيازات و شاخص هاي توصعه در اين استان فراهم است. در حاليكه جامعه ما چهارمين موج همه گيري كرونا را پشت سر مي گذارد و محدوديت هايي در توليد ايجاد مي شود تحريم هاي اقتصادي همچنان هم در مسير صعودي قرار دارد و به نوسانات غيرقابل پيش بيني اقتصادي دامن مي زند و تحريم ها عملا هرگونه مبادله اقتصادي و تجاري با ساير كشورها را با موانع جدي روبه رو كرده است متخصصان در صنعت برق با تكيه بر توان داخلي و بومي در تلاشند تا با تامين برق پايدار و انتقال بهينه آن حتي لحظه اي خللي در صنايع برزگ و انرژي بر از جمله توليدات سيمان ايجاد نشود.
مدير عامل شركت برق منطقه اي استان فارس و بوشهر از مشاركت بخش خصوصي در سرمايه گذاري هاي صنعتي و تامين برق و انرژي استقبال كرد و ادامه داد : اميد آن مي رود كه با تمركز بر پيشنهاد هاي بخش خصوصي و در بستر مشاركت و مفاهمه با فعالان اقتصادي تا اندازه اي از بار مشكلات موجود در اين حوزه كاسته شود و در سال مانع زدايي و پشتيباني توليد شاهد شكوفايي دوچندان صنعت برق در جنوب كشور باشيم.

کد خبر : 97010
تاریخ : چهار شنبه، ٠١ اردیبهشت ١٤٠٠ ١٣:٣٦
تعداد بازديد : ٥٦
فرستنده خبر : محسن جوادي آزاد