وزير نيرو

اميدواريم آثار كم بارشي در بخش آب و برق را با سهولت سپري كنيم

وزير نيرو تاكيد كرد: ما سعي كرديم تا به عنوان دستگاهي كه مسئوليت عرضه دو زيرساخت مهم آب و انرژي را در كشور دارد، وظيفه خود را با نهايت تلاش انجام دهيم و امسال نيز به همين گونه خواهد بود،

به گزارش پايگاه خبري توانير، "رضا اردكانيان" امروز سه شنبه در آئين بهره برداري از 8 پروژه صنعت آب و برق در استان هاي چهارمحال و بختياري، كرمانشاه، اصفهان و پروژه برق رساني به 62 روستا در 16 استان كشور با ميزان سرمايه گذاري 175ميليارد تومان كه به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد، با بيان اين كه اميدوايم امسال شرايط كم بارشي در بخش آب و برق را با سهولت سپري كنيم، گفت: از اين به بعد بايستي به لحاظ شرايط اقليمي و تغييرات آب و هوايي با شرايط حدي و ترسالي ها و خشكسالي هاي شديدي مواجه شويم كه گاه حتي متعاقب هم نيز رخ مي دهند.

وي گفت: در شرايطي كه مصارف شرب و بهداشت اولويت خاص خود را دارد و نياز به آب و انرژي در همه بخش هاي توليد يك امر ضروري است، ما به ويژه در سال هاي تحريم با توجه به مسئله تاكيد بر توليد داخل، سعي كرديم تاب آوري خود را به دنيا نشان بدهيم و جوابگوي نيازها و مصارف كشور را در بخش هاي مختلف باشيم.
وزير نيرو تاكيد كرد: ما سعي كرديم تا به عنوان دستگاهي كه مسئوليت عرضه دو زيرساخت مهم آب و انرژي را در كشور دارد، وظيفه خود را با نهايت تلاش انجام دهيم و امسال نيز به همين گونه خواهد بود، ولي همچنان دست تقاضاي همكاري و ياري ما به سوي مردم عزيز، كارگزاران دولت و اصحاب رسانه دراز هست كه اميدواريم در كنار هم بتوانيم مديريت مناسب تر آب و انرژي در بخش هاي مختلف را انجام دهيم تا اين ايام به خوبي سپري شود.
وي همچنين از افتتاح طرح هاي مهم و بزرگ بخش آب و برق در قالب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران با حضور رياست جمهوري در روز پنجشنبه هفته آينده، خبر داد.
وي در ادامه با اشاره به افتتاح تعداد 290 پروژه صنعت آب و برق با سرمايه گذاري مجموع 66 هزار ميليارد تومان تا پايان سال جاري، گفت: مقرر شده تا نيمه مردادماه 167 طرح با سرمايه گذاري 44 هزار ميليارد تومان و از نيمه مرداد تا پايان سال تعداد 123 طرح با سرمايه گذاري 22  هزار ميليارد تومان به مدار بهره برداري برسد كه در مجموع شامل 18 سد مخزني، 16هزار هكتار شبكه اصلي آبياري، 21  تصفيه خانه آب، 34 تصفيه خانه فاضلاب، آبرساني پايدار به 960 هزار روستايي، 12 نيروگاه حرارتي به ظرفيت 2060 مگاوات، 51 پروژه نيروگاه تجديدپذير و طرح هاي متعدد پست و خطوط انتقال مي شود.
وزير نيرو در بخش ديگري از سخنان خود افزود: دغدغه مشترك همه دست اندركاران در سال پاياني دولت اين است كه مردم از طريق تغيير و تحولات ناشي از انتخابات و رفت و آمد دولت ها نه تنها اختلالي در انجام كارها نبينند، بلكه احساس كنند كه همه زمان سپري شده در قالب تجربه هايي در اختيار مديريت هاي جديد قرار مي گيرد تا با نشاط و انگيزه بيشتر و فراوان به خدمت رساني و انجام وظيفه ادامه دهند.
اردكانيان اظهار كرد: ما به سهم خود سعي كرديم تا همه نقطه نظرات، سياست ها، راهكارها، مشكلات و تجربه هاي مختلف را جمع آوري كنيم؛ چرا كه مجموعه فرصت ها و مهلت هاي مديريتي بيش از هر چيز جزو سرمايه هاي كشور و حقوق عامه محسوب مي شود.
وي ادامه داد: يكي از جلوه ها و جنبه هاي حقوق عامه اين است كه جامعه احساس كند، آن چه كه به عنوان فرصت و مهلت مديريتي در اختيار فرزندان خود قرار داده، به بهترين نحو به عنوان امانت به مجموعه هاي ديگر منتقل خواهد شد.
وي با اشاره به تهيه يك ويژه نامه سياستي توسط موسسه ايران،افزود: در اين مجموعه نكته نظرات و سياست ها در قالب گفت وگوهاي صورت گرفته با مديران ارشد صنعت آب و برق داخل و خارج از وزارت نيرو و منتقدان اين وزارتخانه، به شكل مناسبي گنجانده شده است. اين مجموعه با اين هدف كه «پاي فردا بر شانه هاي امروز گذاشته شود»، آماده توزيع است.

کد خبر : 96998
تاریخ : سه شنبه ، ٣١ فروردین ١٤٠٠ ١٣:٣٤
تعداد بازديد : ٨٣
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور