با حضور وزير نيرو انجام مي شود

آغاز بهره برداري و شروع عمليات اجرايي پروژه هاي بزرگ برق در كرمانشاه

با حضور ويدئوكنفرانسي وزير نيرو پروژه هاي توليد، انتقال و فوق توزيع در استان كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 5 هزار و 470 ميليارد ريال فردا سه شنبه 12 اسفندماه 1399 افتتاح و به كلنگ زني مي شود.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي غرب، فردا سه شنبه 12 اسفندماه 1399 با حضور ويدئوكنفرانسي رضا اردكانيان وزير نيرو پروژه هاي توليد، انتقال و فوق توزيع در استان كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 5 هزار و 470 ميليارد ريال افتتاح مي شود.
پروژه احداث پست 230.63 كيلوولت شاهد و خطوط انتقال و فوق توزيع مربوطه كه به نام سردار رشيد اسلام و انقلاب سپهبد شهيد حاج قاسم سليماني مزين گرديده است در شهرستان كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 1180 ميليارد ريال، احداث پست كامپكت 63.20 كيلوولت حميل واقع در شهرستان اسلام آباد غرب بخش حميل با اعتباري بالغ بر 180 ميليارد ريال، توسعه پست 63.20 كيلوولت سنقر واقع در شهرستان سنقر و كليايي با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد ريال پروژه هايي هستند كه افتتاح و به بهره برداري مي رسند.
توسعه پست 63.20 كيلوولت قره سو واقع در شهرستان كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد ريال، توسعه پست 63.20 كيلوولت هرسين واقع در شهرستان هرسين با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد ريال و احداث فاز اول نيروگاه مقياس كوچك دنا به ظرفيت 8.6 مگاوات با سرمايه گذاري بخش خصوصي واقع در شهرستان هرسين با اعتباري بالغ بر 810 ميليارد ريال ديگر پروژه هايي هستند كه افتتاح خواهند شد.
احداث خط 400 كيلوولت سنندج به مرصاد، حد فاصل پست مرصاد در استان كرمانشاه تا كامياران در استان كردستان با اعتباري بالغ بر 3 هزار و 250 ميليارد ريال نيز پروژه اي است كه با هدف تكميل رينگ 400 كيلوولت شمال غرب به غرب براي تبادل توان نيروگاه ها كلنگ زني مي شود.
گفتني است اين پروژه ها با هدف بهبود وضعيت ولتاژ، كاهش تلفات شبكه، افزايش قابليت اطمينان شبكه فوق توزيع، ايجاد زيرساخت تأمين برق پست ها و متقاضيان آتي منطقه، تأمين برق مشتركين و متقاضيان جديد احداث شده اند و با بهره برداري از اين پروژه ها در سال 1399 گام مهمي در توسعه زيرساخت هاي اقتصادي برداشته خواهد شد كه سهم بسزايي در شكوفايي استان كرمانشاه دارد.
شايان ذكر است اين پروژه هاي بزرگ شركت برق منطقه اي غرب با اعتباري بيش از 5000 ميليارد ريال در استان كرمانشاه افتتاح و كلنگ زني مي شوند.

کد خبر : 96609
تاریخ : دو شنبه ، ١١ اسفند ١٣٩٩ ١٢:١٤
تعداد بازديد : ٩٢
فرستنده خبر : ياسين همايوني