اردكانيان در آئين رونمايي از 35 طرح ساز و كاري صنعت آب و برق

وزارت نيرو اصلي ترين وظيفه خود را ايجاد تحول در سازوكارها مي داند

وزير نيرو گفت: كارگزاران دولت در وزارت نيرو اصلي ترين وظيفه خود را ايجاد تحول در ساز و كارها ديده اند.

به گزارش پايگاه خبري توانير،  «رضا اردكانيان» در آئين رونمايي از 35 طرح ساز و كاري صنعت آب و برق كه روز يكشنبه به صورت ويدئوكنفرانسي و در قالب چهل و سومين هفته پويش #هرهفته_الف_ب_ايران برگزار شد، اظهار داشت: طرح هايي كه امروز با عنوان طرح هاي ساز و كاري رونمايي مي شود، صفحه جديدي را پيش روي ما و همكاران آتي ما در اين عرصه و ديگر عرصه هاي خدمتگزاري به مردم اين سرزمين مي گشايد.
وي گفت: به روزي خواهيم رسيد كه طرح هاي عمده ساخت و سازي آنگونه كه بايد و شايد با مديريت و نظارت عالي دولت و سازمان هاي دولتي توسط بخش خصوصي به طور كامل طراحي، اجرا و عرضه خواهد شد و جايگاه ما و وزارت نيرو به عنوان سازمان دولت، جايگاه تنظيم گري، نظارت و البته تدوين و بهنگام كردن ساز و كارها در جهت تسهيل اجراي طرح هاي ساخت و سازي، كاهش هزينه اجراي طرح هاي ساخت و سازي، بكارگيري بهترين فناوري ها و كوتاه كردن مسيرهاي خدمت رساني به مردم خواهد بود و در آن روز اصلي ترين كار خود را به عنون كارگزار دولت در عرصه ساز و كارها خواهيم ديد.
وزير نيرو گفت: بايستي به گونه اي كار عرضه و تبديل به يك حافظه در دسترس براي مديران و همكاران آتي شود كه جزو لاينفك زندگي كاري ما قرار گيرد.
اردكانيان ادامه داد: در هفته هاي پاياني سال 99، پويش امسال به ايستگاه هاي آخر خود نزديك مي شود و در هفته هاي پيش رو برنامه اختتاميه پويش همزمان با مجموع ديگري از طرح هاي تعهد شده كه به بهره برداري خواهد رسيد، برگزار مي شود.
وي با اشاره به اينكه ما تعهد داشتيم كه حدود 50 طرح ساز و كاري به همراه حدود 200 طرح ساخت و سازي، در مجموع 250 طرح مهم اين عرصه را به مدار بهره برداري بياوريم، اظهار داشت: امروز با احتساب 35 طرح ساز و كاري كه رونمايي خواهد شد، در مجموع 53 طرح ساز و كاري تاكنون به بهره برداري رسيده است.
وي ادامه داد: در عين حالي كه پروژه هاي ساخت و سازي نظير طرح هاي تامين و عرضه آب و برق و جمع آوري، تصفيه و استفاده مجدد از فاضلاب تصفيه شده، جايگاه مهمي در تامين آسايش و امنيت خاطر مردم، رفاه، توسعه و عمران كشور دارند امروز روز مهمي در تقويم فعاليت هاي وزارت نيرو در دولت دوازدهم است.
وي ادامه داد: عمده طرح هاي ساز و كاري كه امروز از آنها رونمايي مي شود به اتكاي اختيارات قانوني و بازارهاي موجود ولي به واسطه يك تغيير نگاه شكل گرفته است.

وي با اشاره به اهميت بهره برداري از طرح هاي ساز و كاري گفت: اين عرصه تعيين كننده اي است و حفظ و توسعه آن الزاماتي دارد. يكي از اصلي ترين الزامات اين عرصه آن است كه ما از عادت رج زدن در كارها فاصله بگيريم.
اردكانيان افزود: بايد خود را از يك سري كارها خلاص كنيم كه اين مستلزم واگذاري اموري است كه ديگران هم در سلسله مراتب سازماني مي توانند آن را انجام دهند. موظفيم سيستم هاي نظارتي خود را بهنگام، فعال و كارآمد كنيم تا اطمينان از صحت انجام امور مستلزم آن نباشد كه همه اختيارات پيش خود ما بماند. در اين صورت رج زدن ادامه پيدا خواهد كرد.
وي همچنين ضمن تقدير از همراهي رسانه ها در تحقق اهداف پويش از آنها خواست كه در عرضه عرصه هاي اينچنيني و ايجاد مطالبه در اين خصوص فعال تر عمل كنند.
وزير نيرو در پايان تاكيد كرد: بايد با سطح بالايي از مطالبات اجتماعي براي اصلاح روال ها و رويه ها مواجه شويم.

کد خبر : 96593
تاریخ : یکشنبه ، ١٠ اسفند ١٣٩٩ ١٤:٥٣
تعداد بازديد : ٩٨
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور