بهره برداري از 8 طرح سازوكاري در حوزه انتقال و توزيع برق

فردا 10 اسفند ماه، و همزمان با آغاز پويش هر هفته الف ب ايران، بهره برداري از 8 طرح سازوكاري در حوزه انتقال و توزيع نيروي برق، در حوزه فعاليت شركت توانير و شركت هاي زيرمجموعه آغاز مي شود.

به گزارش پايگاه خبري توانير، ارائه خدمات به مردم به صورت غيرحضوري، ايجاد و توسعه طرح هما( سامانه هوشمندسازي مراكز اتفاقات و فوريت هاي برق)، طرح چاوش(ارتقاي رضايتمندي مشتركان از طريق بهبود ولتاژ تحويلي و  راه اندازي مركز ملي پايش كنتورهاي هوشمند كشور از جمله طرح هايي است كه فردا و همزمان با چهل و سومين هفته پويش هر هفته الف ب ايران به بهره برداري خواهد رسيد.
همچنين راه اندازي طرح سنم( سامانه نظارت مكانيزه در طرح هاي توسعه اين مركز زدايي و افزايش اختيارات شركت هاي استاني و تعويض كابل هاي فرسوده شبكه توزيع با كابل خودنگهدار از ديگر طرح هايي  است كه همزمان با ساير طرح هاي سازوكاري وزارت نيرو به بهره برداري خواهد رسيد.
برپايه اين گزارش؛  با كاهش تلفات از 14.8 درصد در سال 1392 به 9.5درصد تا پايان سال 1399 و آزاد سازي ظرفيت نيروگاه ها و خطوط انتقال به ميزان 3200 مگاوات، كشور از  50هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري بي نياز شديم و از مصرف سوخت در نيروگاه هاي حرارتي كشور 16 ميليارد ليتر كاهش يافت.

کد خبر : 96577
تاریخ : شنبه ، ٠٩ اسفند ١٣٩٩ ١٤:٤٧
تعداد بازديد : ١١٢
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور