معاون هماهنگي توزيع توانير تاكيد كرد

ضرورت كاهش قيمت تمام شده برق با بهره گيري از ابزارهاي نوين

معاون هماهنگي توزيع توانير در مراسم افتتاحيه هشتمين كنفرانس منطقه اي سيرد بر كاهش قيمت تمام شده برق از طريق بهره گيري از ابزارهاي نوين وهوشمندسازي شبكه هاي برق تاكيد كرد

به گزارش پايگاه خبري توانير، هشتمين كنفرانس منطقه اي سيرد به عنوان مهمترين رويداد علمي صنعت توزيع برق كشور، امروز دوشنبه /4 اسفند ماه/ با حضور معاون وزير نيرو در امور برق وانرژي آغاز شد.

براساس اين گزارش، معاون هماهنگي توزيع توانير در مراسم افتتاحيه هشتمين كنفرانس منطقه اي سيرد گفت: مشكل مديريت انرژي، موضوعي  مختص ايران نيست و تمام جهان درگير آن است كه براي حل آن نيازمند كمك متخصصان و محققان دانشگاهي هستيم .

علامعلي رخشاني مهر با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد برق خاطرنشان كرد: نيازمند تلاش براي كاهش قيمت تمام شده برق هستيم تا از اين طريق فاصله ميان نرخ فروش برق به مشتركان و قيمت تمام شده را كاهش دهيم .
رخشاني مهر مهمترين ابزاردستيابي به اين هدف را هوشمندسازي صنعت برق دانست و افزود: بهره گيري از اين ابزار مي تواند باعث كاهش قيمت تمام شده برق شود چرا كه برخي از هزينه هاي صنعت برق را كاهش مي دهد.
معاون هماهنگي توزيع توانير همچنين به موضوع قبض سبز اشاره كرد و گفت: اين طرح كه از سال گذشته اجرايي شده است، فرصت هاي كسب و كار جديدي را فراهم و مقداري از هزينه ها را كاهش داد.
رخشاني مهر در عين حال اذعان كرد: با توجه به نياز به توجه بيشتر به بخش مصرف،در حال بسترسازي هاي مناسبي براي ايجاد ارتباط دوسويه با مشتركان هستيم .
وي همچنين در خصوص كنفرانس منطقه اي سيرد نيز گفت: اين كنفرانس از سال 91 تاكنون در حال برگزاري است كه در دوره جاري آن با استقبال بسيار خوبي كه صورت گرفت، 675 مقاله به دبيرخانه كنفرانس ارائه شد كه از اين ميان 243 مقاله ارائه مي شود.

کد خبر : 96532
تاریخ : دو شنبه ، ٠٤ اسفند ١٣٩٩ ١٠:٥٩
تعداد بازديد : ١١٠
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور