با تلاش پرسنل برق تبريز

روستاهاي آسيب ديده در اثر طوفان و كولاك برق دار شدند

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز گفت: با تلاش پرسنل برق تبريز، در كوتاه ترين زمان ممكن روستاهاي آسيب ديده ي در اثر طوفان و كولاك برق دار شدند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تبريز، عادل كاظمي به تشريح عملكرد همكاران نوسازي، امور برق ائل گلي و مديريت برق شهرستان اسكو براي برق دار كردن روستاهايي كه در اثر بروز طوفان و كولاك شديد آسيب ديده بودند، پرداخت.
كاظمي با بيان اينكه در روز 29 بهمن 99، بروز طوفان و كولاك شديد در مناطق كوهستاني حوزه ي مديريت برق شهرستان اسكو، سبب پارگي هادي هاي شبكه ي 20كيلوولت شده و تامين برق برخي از روستاهاي اين منطقه را با اختلال مواجه كرد، گفت: شدت طوفان به قدري سهمگين بود كه علاوه بر شكستن پايه هاي بتني Hشكل و پايه هاي چهارتايي چوبي، پايه ي گرد بتني پيش تنيده را نيز كه به استحكام و دوام در شرايط بسيار سخت شهرت دارند از كمر شكسته بود.
وي ادامه داد: به دليل وجود اسپن هاي طولاني در مسير تغذيه ي روستاهاي گنبرف، كردآباد، مجارشين و آشستان در 13 نقطه، پارگي سيم رخ داده بود كه همكاران خدوم و ايثارگر مديريت برق شهرستان اسكو، از همان ساعات آغازين بروز بحران، عازم منطقه شدند و طي عمليات هاي طاقت فرسا در طول سه روز كه تا پاسي از شب ادامه داشت با همتي ستودني توانستند به لطف الهي نعمت روشنايي را دوباره به منازل روستاييان عزيز هديه بخشند.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز همچنين با اشاره به اينكه برق روستاي سفيده خوان نيز در اثر بروز طوفان و بارش سنگين برف، با مشكل مواجه شده بود، افزود: در اثر طوفان، 3 اصله تير چوبي فشار متوسط به طور كامل شكسته و 7 اصله تير در حد فاصل روستاهاي سفيده خوان و ليقوان آسيب شديدي ديده بود.

وي با اشاره به اينكه در اثر اين حادثه، قسمتي از فيدر 24 سعيدآباد روستاي سفيده خوان با مشكل مواجه شده بود، اضافه كرد: با توجه به وضعيت نامناسب جوي، همكاران امور برق ائل گلي در منطقه حاضر شده و ژنراتورهاي برق را بلافاصله در روستا راه اندازي كردند تا روستاييان عزيز با مشكل برق مواجه نشوند.

همزمان اكيپ هاي عملياتي نوسازي و امور برق ائل گلي پس از تلاش هاي مستمر، موفق شدند عصر روز جمعه، چاله كني ها را در شرايط كولاك و طوفان انجام داده و تيرهاي آسيب ديده را ترميم و شبكه را به طور كامل برق دار كنند.

کد خبر : 96519
تاریخ : یکشنبه ، ٠٣ اسفند ١٣٩٩ ٠٩:٣٧
تعداد بازديد : ٨٦
فرستنده خبر : مهدي زنده رزم