كشف 62 مزرعه غيرمجاز ارز ديجيتال در استان همدان

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان از كشف 62 مزرعه غيرمجاز ارز ديجيتال طي سال جاري در استان همدان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان همدان، شيرزاد جمشيدي اظهار داشت: چهارمين اقدام فراگير سراسري با هدف تعديل و تنظيم روشنايي معابر و مقابله با دستگاه هاي رمزارز غيرمجاز همزمان با سراسر كشور 30 بهمن و يكم اسفند ماه در استان همدان برگزار شد.
وي با اشاره به محورهاي اين مانور افزود: استفاده از كنتورهاي فهام، يك درميان كردن چراغ هاي روشنايي معابر، مقابله با دستگاه هاي رمز ارز غيرمجاز و توسعه بكارگيري نرم افزار «برق من» در اخذ گزارشات مردمي از محورهاي اجراي اين مانور جهادي است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان عنوان كرد: اين مانور با هدف مهندسي مجدد روشنايي معابر و بهينه سازي مصرف انرژي روشنايي معابر در دستور كار قرار گرفت.
وي افزايش سطح آمادگي پرسنل و هماهنگي تيم هاي عملياتي، پيشگيري از سرقت انرژي توسط استخراج كنندگان غيرمجاز ارز ديجيتال و ارتقاء خدمات غيرحضوري در راستاي رعايت پروتكل هاي بهداشتي و سهولت ارائه خدمات به مشتركين را از ديگر اهداف اين مانور برشمرد.
*حضور 70 اكيپ عملياتي در مانور سراسري
جمشيدي با اشاره به حضور 70 اكيپ عملياتي در اين مانور ابراز داشت: 175 نفر نيروي انساني، 100 دستگاه خودروي سبك و 15 دستگاه خودروي بالابر نيز در مانور تعديل و تنظيم روشنايي معابر و مقابله با دستگاه هاي رمزارز غيرمجاز شركت دارند.
وي با اشاره به تعداد چراغ هاي تعديل شده يادآور شد: تاكنون 38 هزار و 295 حباب لامپ با متوسط توان 187 وات تعديل و ميزان7.17 مگاوات كاهش ديماند داشته ايم.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان عنوان كرد: شركت توزيع نيروي برق استان همدان ظرفيت تعديل 7 هزار دستگاه چراغ معابر با حدود يك مگاوات را نيز دارا است كه تا 15 اسفند ماه اجرايي مي شود.
وي با اشاره به بخش هاي اجرايي مانور سراسري 30 بهمن و يكم اسفند ماه اظهار داشت: در بخش كاهش مصرف روشنايي معابر، بازديد و جلب همكاري يك هزار و 305 مشترك تجاري به منظور مديريت مصرف انرژي و تعديل روشنايي با برآورد انرژي 413 كيلووات ساعت انجام مي شود.
جمشيدي تصريح كرد: تعديل روشنايي 700 دستگاه چراغ معابر با ميانگين مصرف 125 وات با برآورد انرژي يك هزار و 50 كيلووات ساعت و تعديل روشنايي پارك ها و ميادين به تعداد 708 دستگاه چراغ با ميانگين مصرف 150 وات با برآورد انرژي يك هزار و 274 كيلووات ساعت نيز از ديگر اقدامات اجرايي طي اين مانور سراسري در استان است.
وي با اشاره به تنظيم ساعت نجومي گفت: در اين راستا از نيمه بهمن ماه با تنظيم ساعت هاي نجومي مبادرت به كنترل عملكرد آنها با نيم ساعت تأخير در روشن شدن و نيم ساعت تعجيل در خاموشي، پيش بيني مي شود حدود 5 مگاوات ساعت كاهش انرژي اعمال شود.
*كشف 62 مزرعه غيرمجاز ارز ديجيتال در استان همدان
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان افزود: از يكم دي ماه در زمينه كشف رمز ارزهاي ديجتال غيرمجاز از ابتداي سال جاري 62 مزرعه كشف داشته ايم كه 15 مزرعه آن از دي ماه امسال كشف شده است.
وي از كشف و جمع آوري يك هزار و 403 ماينر غيرمجاز طي سال جاري خبر داد و ابراز داشت: از اين تعداد 270 ماينر غيرمجاز طي دي ماه كشف شد كه كشف اين ماينرها 4 ميليون و 805 هزار و 961 كيلووات ساعت كسر مصرف با مبلغ برآورد انرژي 35 ميليارد و 32 ميليون و 826 هزار و 814 ريال در پي داشت.
جمشيدي با اشاره به 23 هزار و 73 مشترك فعال معادل 3.1 درصد مشتركين برق استان در اپليكيشن «برق من» گفت: تعداد درخواست هاي مردمي دريافت شده از طريق اپليكيشن «برق من» از يكم آذر ماه تاكنون 11 هزار و 967 درخواست در بخش مشتركين و 2 هزار و 229 درخواست در بخش بهره برداري بوده است.
وي عنوان كرد: در راستاي فرهنگ سازي استفاده از «برق من» نيز 10 مورد خبر توليدي و نشر آن در بيش از 35 خبرگزاري و نشريه، راديو و تلويزيون و فضاي مجازي، پخش زيرنويس، تيزر، كليپ و موشن گرافي در ساعات پر بازديد از صدا و سيماي مركز استان همدان و پخش آنونس ها و اطلاعيه هاي راديويي به صورت روزانه و مستمر از راديوي همدان صورت گرفته است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان تبليغات محيطي از طريق بيلبوردهاي تبليغاتي، تلويزيون هاي شهري و ايستگاه هاي اتوبوس، انتشار 174 آگهي طراحي شده در نشريات محلي پر تيراژ، انتشار GIF با شعار مرتبط در سايت هاي پر بازديد خبري، انتشار اطلاعيه ها، اينفوگرافي ها و كليپ هاي «برق من» در فضاهاي مجازي پر مخاطب و حضور در برنامه هاي خبري در خصوص لزوم رعايت مديريت مصرف برق و گاز را از ديگر اقدامات براي فرهنگ سازي مديريت مصرف در فصل زمستان و اطلاع رساني اپليكيشن «برق من» برشمرد.
وي با اشاره به ارسال پيامك براي مشتركين و همكاران به تعداد بيش از 600 هزار پيامك در راستاي مديريت بار زمستاني و عقد قرارداد با مخابرات براي ارسال پيام هاي صوتي به مشتركين تلفن ثابت و همراه عنوان كرد: مكاتبه با ادارات و استانداري و پايش مصرف برق ادارات به صورت مستمر از طريق سيستم بيلينگ و بازرسي شبانه اكيپ هاي بسيج و بهره برداري نيز از فعاليت هاي انجام شده براي مديريت باز زمستان بوده است.
جمشيدي بيان كرد: با برگزاري مانور طي 2 روز در 30 بهمن و يكم اسفند ماه نيز علاوه بر سركشي، كنترل و بازرسي مشتركين در مصرف مشكوك به استفاده براي استخراج ارز ديجيتال پيش بيني مي شود در مجموع 1.2 مگاوات با برنامه هاي فوق كاهش مصرف داشته باشيم.
وي خاطرنشان كرد: همچنين طي روز گذشته وزش باد با سرعت 90 كيلومتر در ساعت و بارش باران و برف كه همچنان ادامه دارد موجب قطعي برق در چند روستا شد، كه همكاران و اكيپ هاي عملياتي ما علاوه بر اجراي مانور به رفع قطعي آنها پرداختند.

کد خبر : 96502
تاریخ : پنج شنبه ، ٣٠ بهمن ١٣٩٩ ١١:٥٩
تعداد بازديد : ٩٤
فرستنده خبر : مريم صابري يگانه