18 دستگاه ماينر(دستگاه استخراج ارزديجيتال )در شهرستان سقز كشف و ضبط شد

مدير توزيع برق شهرستان سقزاز كشف و ضبط 18 دستگاه ماينر( استخراج ارز ديجيتال )در يكي از توليدات كشاورزي در راستاي تداوم تامين برق پايدار براي مشتركان در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانيربه نقل ازروابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان عطاا... نوروزي درتشريح اين خبر گفت:
با توجه به افزايش ارزش بازار بيت كوين، متاسفانه شاهد افزايش مراكز استخراج اين ارز ديجيتال در دامداريها ،توليدات كشاورزي و خانه باغ ها هستيم كه در راستاي طرح برخورد با توليد كنندگان غيرمجاز ارزديجيتال و در پي كسب خبري مبني بر فعاليت يكي از توليدات كشاورزي در اين شهرستان از برق غيرمجازموضوع در دستور كار واحد حقوقي شركت و نيروي انتظامي قرارگرفت.
وي درادامه تصريح كرد: با انجام اقدامات به موقع كاركنان شركت توزيع برق شهرستان سقز در يكي از توليدات كشاورزي جاده سقز – بوكان تعداد 18 دستگاه ماينر مولد استخراج ارز ديجيتال كه از طريق انشعاب غير مجاز و قبل از كنتور تغذيه مي شدرا شناسايي و جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي داده شد.
وي درادامه يكي از معضلات اصلي تامين برق پايداردر آينده براي مشتركان را استفاده بيش از حد از اين دستگاهها دانست و گفت: ميزان توان مصرفي ماينرها نسبت به انواع مختلف آن به طور ميانگين 1.3 تا 3.4 كيلووات يعني دست كم 87 برابر يك لامپ كم مصرف و 3.4 برابر يك كولر آبي است.
وي در پايان خاطر نشان كرد:شركت توزيع برق استان كردستان اقداماتي را جهت شناسايي مراكز استخراج ارز ديجيتال از قبيل؛ رصد ميزان مصرف برق مشتركان خانگي و صنعتي و فعاليتهاي غير مجاز در اين حوزه را در دستور كار خوددارد و از مردم درخواست ميشود از طريق سامانه 121 واحد عمليات و اتفاقات و پليس 110 مارادر اين امر مهم ياري رسانند.

کد خبر : 96494
تاریخ : چهار شنبه، ٢٩ بهمن ١٣٩٩ ١٣:٣٧
تعداد بازديد : ٩٠
فرستنده خبر : hana naghshbandi