وزير نيرو خبر داد

بهره برداري از 4800 ميليارد تومان پروژه در استان هاي خراسان شمالي و كردستان همزمان با آغاز دهه فجر

وزير نيرو با اشاره به اين كه مجموع پروژه هاي بهره برداري شده پويش #هرهفته_الف_ب_ايران به 212 تاكنون رسيده است ، گفت: هفته آينده و در آغاز دهه فجر انقلاب اسلامي، افزون بر 4800 ميليارد تومان پروژه هاي آب و برق در استان هاي خراسان شمالي و كردستان افتتاح خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير، «رضا اردكانيان» روز سه شنبه در آئين بهره برداري از 23 پروژه صنعت آب و برق با اعتبار 686 ميليارد تومان در استان هاي قم، اصفهان، زنجان و سمنان در سي و هشتمين هفته از پويش #هرهفتهالفب_ايران اظهار داشت: در خراسان شمالي، واحد بخار نيروگاه سيكل تركيبي به ظرفيت 160 مگاوات به بهره برداري مي رسد.

وي همچنين اضافه كرد: سد مخزني «رمش» در نزدكي سنندج و شبكه آبياري و زهكشي آن به وسعت 560 هكتار، آب اندازي به شبكه «گاران» به وسعت 4600 هكتار، تصفيه خانه آب سقز و آبرساني به اين شهر و تصفيه خانه فاضلاب شهر كامياران از مجموعه طرح هايي است كه در استان مهم مرزي كردستان افتتاح خواهد شد و اين حسن تصادفي است كه در دهه فجر، مردم اين استان مرزي ما از اين طرح ها بهره مند خواهند شد.
اردكانيان گفت: فقط در بخش شبكه هاي آبياري و زهكشي كه افتتاح مي شود نزديك به 10 هزار نفر مشغول به كار خواهند شد؛ يعني اشتغالزايي اين شبكه ها و فعال شدن طرح هاي توسعه منابع آب و خاك در اين منطقه چنين ظرفيت قابل ملاحظه اي را به شغل پايدار خواهد رساند كه قطعا در توسعه روابط تجاري با كشور همسايه هم نقش و اثر قابل ملاحظه اي خواهد شد.
وي افزود: تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب از نمونه هاي حركت سالم و رو به جلوي طرح هاي توسعه و عمران كشور است. اين شاخص بسيار دلگرم كننده اي نه تنها در كشور كه در منطقه و سطح مناطق وسيعي از جهان كه مشغول اجراي اين طرح ها هستند، به شمار مي آيد.
اردكانيان گفت: در موضوع تصفيه خانه فاضلاب، جمع آوري و تصفيه آن و استفاده مجدد از فاضلاب تصفيه شده يكي از شاخصه هاي توسعه يافتگي جامعه در بهداشت عمومي و استفاده صحيح از آب است.
وي همچنين خاطرنشان كرد: با احتساب پروژه هاي امروز، جمع پروژه هاي افتتاح شده سال 99 به 212 پروژه رسيد و تا 250 پروژه، 38 پروژه باقي مانده كه طبق برنامه تا پايان سال هفته به هفته در مدار بهره برداري قرار خواهند گرفت.


کد خبر : 96198
تاریخ : سه شنبه ، ٠٧ بهمن ١٣٩٩ ١١:٤١
تعداد بازديد : ١٥٣
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور