در تويسركان

اجراي 7 پروژه برق رساني و تأمين روشنايي معابر آغاز شد

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان از كلنگ زني هفت پروژه برق رساني و تأمين روشنايي معابر با اعتبار 4 ميليارد تومان در تويسركان خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان همدان، پروژه هاي برق رساني و تأمين روشنايي معابر شهرستان تويسركان با حضور محمدمهدي مفتح نماينده مردم تويسركان در مجلس شوراي اسلامي، شيرزاد جمشيدي مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان، سيدرسول حسيني فرماندار و رضا جليلوند مدير توزيع برق تويسركان كلنگ زني شد.
شيرزاد جمشيدي مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان در اين آئين با اشاره به توفيقات شركت در 6 ماه اخير اظهار داشت: طي اين مدت تحركات خوبي به وجود آمده كه نتيجه آن كسب رتبه در حوزه هاي مختلف از قبيل جشنواره شهيد رجايي، بهبود تاب آوري شبكه توزيع، توسعه و ترويج فرهنگ نماز، بسيج و... بوده است.
وي با اشاره به عبور موفق از پيك بار تابستان امسال گفت: بدون اعمال خاموشي و با كمترين افزايش مصرف با موفقيت از پيك بار استان عبور كرديم كه اين مهم با همت همكاران در مجموعه توزيع نيروي برق استان انجام شد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان ضمن قدرداني از نماينده مردم تويسركان در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار تويسركان با اشاره به كلنگ زني هفت پروژه برق در تويسركان افزود: امروز پروژه روشنايي معابر كمربندي تويسركان به نمايندگي از ساير پروژه ها كلنگ زني مي شود كه زمان اجراي اين پروژه يك هفته است و ساير پروژه ها نيز تا دوم آذر ماه افتتاح خواهد مي شود.
وي با اشاره به تخصيص 4 ميليارد تومان به پروژه هاي كلنگ زني شده عنوان كرد: در اين پروژه ها، برق رساني به مسير اصلي چاه هاي آب روستاي فريازان به طول 4 كيلومتر و با اعتبار 800 ميليون تومان، برق رساني به چاه هاي آب باغات روستاي سگاوي به طول 1.5 كيلومتر با اعتبار 300 ميليون تومان و برق رساني به باغات روستاي رودآور به طول 3.4 كيلومتر و نصب ترانس با اعتبار700 ميليون تومان عملياتي مي شود.
جمشيدي در ادامه برق رساني به باغات منطقه گنبد به طول 1.5 كيلومتر و دو دستگاه ترانس با اعتبار 400 ميليون تومان، برق رساني به باغات محله پايين سركان به طول 350 متر و نصب يك دستگاه ترانس با اعتبار 300 ميليون تومان، احداث شبكه روشنايي گنارگذر شهر تويسركان با اعتبار 400 ميليون تومان و اصلاح و بهينه سازي شبكه روشنايي معابر روستايي تويسركان با اعتبار يك ميليارد تومان را از ديگر پروژه ها برشمرد.
وي يادآور شد: علاوه بر پروژه هاي عنوان شده، 2 ميليارد تومان نيز از محل اعتبارات داخلي شركت به ساير پروژه هاي شبكه توزيع برق شهرستان تويسركان تخصيص يافته است كه بخش عمده اي از اين اعتبار براي جايگزيني شبكه سيمي به كابل خود نگهدار در روستاها و حاشيه شهر تويسركان اختصاص يافته است.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان در ادامه با اشاره به منابع تخصيص يافته براي اجراي اين پروژه ها گفت: هزينه اصلاح و بهينه سازي و جابه جايي شبكه توزيع برق 25 روستا از محل اعتبارات تملك دارايي و از محل اعتبارات بند «د» و پروژه هاي توسعه شبكه برق شهري و روستايي تويسركان تأمين مي شود كه اميد است تمام پروژه ها تا پايان آبان ماه به مرحله عملياتي برسند.
* يكي از مهمترين ضروريات و پيش نيازهاي توسعه در هر منطقه، برق است
نماينده مردم تويسركان در مجلس شوراي اسلامي نيز در ادامه با اشاره به زيرساخت مناسب صنعت برق در شهرستان تويسركان اظهار داشت: يكي از مهمترين ضروريات و پيش نيازهاي توسعه در هر منطقه نيروي برق است كه بايد به شكل مناسبي تأمين شود.
محمدمهدي مفتح با تأكيد بر توسعه متناسب و رشد صنعت و به تبع آن كارآفريني افزود: لازمه اين امر توجه به ساختارهاي صنعت برق است كه انصافا بستر جذب و استفاده از اعتبارات در شركت توزيع نيروي برق در استان و شهرستان تويسركان نيز فراهم است.
وي با اشاره به جذب اعتبار خارج از اعتبارات جاري و داخلي شركت توزيع برق گفت: در اين پروژه ها 2 ميليارد تومان از اعتبارات داخلي شركت توزيع برق استفاده شده و 4 ميليارد تومان با پيگيري هاي صورت گرفته از وزارت نيرو جذب شد كه اين امر نشان از توجه به رشد زيرساخت ها براي توسعه صنعت در شهرستان دارد.
نماينده مردم شهرستان تويسركان در مجلس شوراي اسلامي با تقدير از پاسخگويي سريع و آمادگي كامل توزيع برق استان در رفع مشكلات مردم گفت: پاسخگويي در اسرع وقت از نقاط قوت اين مجموعه است و شاخص هايي كه در اين زمينه توسط مديريت توزيع برق تويسركان كسب شده نشان از جايگاه بالا و مناسب اين مديريت در صنعت برق استان دارد.
وي با بيان اينكه برق رساني به يك مسير به معناي گرفتن انشعاب نيست، افزود: ما تنها زيرساخت ها را فراهم مي كنيم و براي گرفتن انشعاب بايد تمام مسائل كارشناسي و مجوزهاي قانوني كسب شود.
فرماندار تويسركان نيز در ادامه ضمن قدرداني از نماينده مردم تويسركان در مجلس و شركت توزيع نيروي برق استان همدان در مورد پروژه هاي افتتاح شده مجموعه وزارت نيرو در شهرستان تويسركان گفت: با تخصيص 6 ميليارد تومان به پروژه هاي صنعت برق و 4 ميليارد تومان به پروژه هاي آب و فاضلاب، اعتبار مجموع اين پروژه ها به 10 ميليارد تومان در شهرستان تويسركان مي رسد.
سيدرسول حسيني همچنين با بيان اينكه هم اكنون تمام معابر شهري و روستايي شهرستان روشنايي دارد، از زحمات مجموعه مديريت توزيع برق استان در خدمت رساني به مردم قدرداني كرد.

کد خبر : 94985
تاریخ : دو شنبه ، ٠٥ آبان ١٣٩٩ ١٣:١١
تعداد بازديد : ٦٤
فرستنده خبر : مريم صابري يگانه