بايد سهمي از بازار بزرگ تعميرات و بازسازي ترانس هاي منطقه را به شركت هاي ايراني اختصاص دهيم

مشاور وزير نيرو و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو در مراسم افتتاحيه هفتمين كنفرانس بين المللي ترانسفورماتور تصريح كرد: با توجه به بازار گسترده اي كه در حوزه تعميرات و بازسازي ترانسفورماتورها در منطقه وجود دارد و بايد تلاش كنيم سهمي از اين بازار را از آن خود كنيم.

به گزارش پايگاه خبري توانير؛ دكتر محمدعلي فرحناكيان با اشاره به رتبه ايران در حوزه توليد برق گفت ايران هم اكنون در اين زمينه در رتبه 16 تا 18دنيا قرار دارد .

فرحناكيان همچنين به دستاوردهاي ايران در حوزه كاهش خاموشي ها،كاهش تلفات برق و... اشاره كرد و گفت : اينكه به مدت نزديك به 19 سال خاموشي سراسري نداشتيم ، دستاورد بسيار بزرگي است كه بخش مهمي از آن مرهون تلاش هاي متخصصان در حوزه بهره برداري از ترانسفورماتورها بوده است.
وي با بيان اينكه وزارت نيرو در حال حاضر مسئوليت كميسيون مشترك ايران با10كشور را بر عهده دارد خاطرنشان كرد: اين فرصت بي نظيري براي شركت هاي فعال در حوزه صنعت آب و برق ايجاد مي كند تا بتوانند بازار خود را گسترش دهند.

مشاور وزير نيرو  و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو در عين حال اظهار داشت: بر اساس براوردها بيش از 50 هزار ترانس فرسوده در منطقه وجود دارد كه حتي اگر شركت هاي ايراني بتوانند تعميرات و بازسازي نيمي از آن را  به خود اختصاص دهند، بازار بسيار بزرگي را  از آن خود كرده اند.
فرحناكيان با بيان اين كه بيش از 2 هزار شركت عضو سنديكاي  برق ايران هستند،  اضافه كرد: در ملاقات هاي خارجي شاهد شگفتي آنها از وجود توان مهندسي بالاي متخصصان و شركت هاي ايراني هستيم.
وي در عين حال ياداور شد: در حال حاضر تعداد زيادي ترانس معيوب و آسيب ديده در كشورهاي عراق و سوريه قرار دارد كه مي تواند بازار فعاليت خوبي براي شركت هاي ايراني باشد .
و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو خاطرنشان كرد: همچنين ونزوئلا نيز در اين خصوص به ايران پيشنهاد همكاري داده است و ما درصدد يافتن راه هاي براي گسترش اين همكاري ها هستيم.
برپايه اين گزارش، هفتمين كنفرانس بين المللي ترانسفورماتور امروز پنجشنبه  اول آبان  برگزار  شد.
در اين كنفرانس بيش از 22 مقاله توسط متخصصان صنعت ترانسفورماتور ارائه شد.
آرش آقايي فر دبير اين كنفرانس  در مراسم افتتاحيه اين كنفرانس گفت: با توجه به اين كه اكثر مقالات در دوره هاي قبل توسط بهره برداران ترانس ها كه حاصل تجربيات آنان از مشكلات  اين تجهيزات بود، ارائه شده بود، با ارائه بازارخوردها به سازندگان ترانس، براي بهينه سازي و بروزرساني و انتقال دانش اين صنعت در داخل كشور تلاش شد.

کد خبر : 94955
تاریخ : پنج شنبه ، ٠١ آبان ١٣٩٩ ١٤:٢٦
تعداد بازديد : ٢٣١
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور