استاندار تهران

طرح هوشمند سازي مراكز اتفاقات برق تهران؛ گامي در كاهش مراجعه حضوري مردم

استاندار تهران ضمن انتقاد از بهره ورنبودن بسياري فعاليت ها كه منجر به مراجعه زياد مردم به دستگاه هاي اجرايي شده، گفت: تلاش براي كاهش مراجعه مردم به اداره ها كمك به سلامتي آنان است و اجراي طرح هوشمند سازي مراكز اتفاقات برق در شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ گام مثبتي در كاهش حضور مردم در اداره ها محسوب مي شود.

به گزارش پايگاه خبري توانير؛  «انوشيروان محسني بندپي » روز سه شنبه در آيين بهره برداري از طرح هوشمندسازي مركز اتفاقات (هما) و جايگزيني كامل شبكه هوايي پايتخت با كابل خودنگهدار در محل شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ، افزود:حلقه مفقوده در مديريت اجرايي كشور افزايش بهره وري است كه موجب افزايش هزينه ها مي شود.

وي اضافه كرد: هنوز بسياري از سازمان ها در بعد افزايش بهره وري هيچ اقدامي نكرده و اين امر سبب شده نياز مردم به مراجعه به اين دستگاه ها همچنان ادامه داشته باشد.
محسني بندپي گفت: وزارت نيرو اكنون با اقدام هاي خود براي هوشمند سازي خدمت رساني به مردم به ويژه شهروندان تهراني گام مهمي در افزايش بهره وري و كاهش نياز مردم به مراجعه به شركت هاي زيرمجموعه اين وزارتخانه برداشته است.
استاندار تهران با بيان اينكه اكنون و در اثر تحريم هاي ظالمانه فشار زيادي بر مردم تحميل مي شود، افزود: برداشتن هر گام هرچند كوچك كه منجر به بهبود خدمت رساني شود از اهميت بالايي برخوردار است.
وي تهران را شهري با ويژه گي هاي خاص برشمرد و خاطرنشان ساخت: اقامت تعداد زيادي از جمعيت در هر كيلومتر از اين شهر خدمت رساني به آنان را با مشكل روبرو مي سازد، بنابراين نياز است سازمان هاي خدمات رسان به گونه اي عمل كنند تا خدمت رساني در كوتاه ترين زمان ممكن و بدون نياز به خروج از منزل انجام شود.
محسني بندپي بروكراسي اداري را يكي از عواملي دانست كه مي تواند منجر به نارضايتي مردمي شود و خاطرنشان ساخت: تلاش براي كاهش بروكراسي اداري از سوي هر سازمان و دستگاهي منجر به افزايش رضايت مردم در تهران خواهد شد.
وي گفت: اكنون مردم براي برطرف كردن نيازهاي روزانه خود بايد از منزل خارج شوند و از وسايل حمل و نقل عمومي استفاده كنند و اين امر خطرناك است و تردد زياد وسايل حمل و نقل افزايش آلودگي ها را به دنبال دارد، بنابراين نياز است همه دستگاه ها خدمت هاي خود را هوشمندانه كرده تا مردم كمتر نياز به خروج از خانه داشته باشند.
وي پيرامون اجراي طرح هوشمند سازي مراكز اتفاقات برق در شركت توزيع نيروي برق تهران بزرگ هم گفت: اين طرح گام مثبتي در كاهش حضور مردم در اداره ها محسوب مي شود.
محسني بندپي همچنين تلاش براي مقام سازي شبكه برق شهر تهران و نيز تبديل هفت هزار و 100 كيلومتر شبكه سيم مسي به كابل خود نگهدار را گام ارزشمندي براي رضايت مردمي دانست.

کد خبر : 94885
تاریخ : سه شنبه ، ٢٢ مهر ١٣٩٩ ١٥:٥٦
تعداد بازديد : ١١٦
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور