با حضور معاون وزير نيرو در مركز پايش صنعت برق حاصل شد (دوشنبه 6 مرداد)

5600 مگاوات صرفه جويي مصرف برق كشور در يك روز

تلاشگران مجموعه برق كشور موفق شدند روز دوشنبه 6 مرداد با محوريت مركز پايش صنعت برق، 5600 مگاوات از بار مصرفي شبكه را با همكاري مشتركان بخشهاي خانگي تا صنايع بزرگ طي ساعات اوج بار كاهش دهند و حجم عظيمي از نياز شبكه را كه با احداث 6 ميليارد يورو نيروگاه جديد قابل جبران بود، برطرف سازند.
به گزارش پايگاه خبري توانير ،مهندس همايون حايري معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي روز دوشنبه 6 مرداد با حضور در مركز پايش صنعت برق ،تلاش شركتهاي برق با محوريت اين مركز را كه در جهت هموار سازي قله بار شبكه و با استفاده از همكاري بخشهاي مختلف مصرف به 5600 مگاوات پيك سايي منجر شد،اقدامي تاريخ ساز عنوان و از تمامي دست اندركاران اين دستاورد ارزشمند كه برابر با احداث 6 ميليارد يورو نيروگاه جديد، نياز بار شبكه طي ساعات اوج مصرف را پاسخ گفت ، قدرداني و تشكر كرد.
معاون وزير نيرو اظهار داشت: موفقيت برنامه ها ،خلاقيتها و ايده هاي جديد شركتهاي برق در تابستان امسال ،اقدامي تاريخ ساز است و امسال را بايد آغازي بر فعاليتهاي جديد صنعت برق در عرصه  اقتصادي و مديريت عرضه و تقاضاي برق بدانيم.
مهندس حايري سهم 400 مگاواتي تجميع كنندگان بارهاي خانگي و تجاري از 5600 مگاوات بار صرفه جويي شده طي امروز (دوشنبه 6 مرداد) را براي شروع نقش آفريني اين شركتها، مطلوب توصيف كرد و مشخص شدن سهم مولفه هاي مورد استفاده از جمله بارهاي صنعتي ،كشاورزي ،مولدهاي پراكنده و خودتامين، شركتهاي تجميع كننده و غيره در عملكرد مديريت بار هر شركت و مقايسه اثربخشي آنها را حايز اهميت دانست.
در ادامه اين رويداد ،نماينده مردم فسا در مجلس شوراي اسلامي كه به عنوان مهمان شركت توزيع برق فارس از طريق ارتباط تصويري نظاره گر عمليات تلاشگران صنعت برق بود ،اظهار داشت: اين عمليات زواياي ناپيداي كوششهاي شبانه روزي صنعت برق براي هموار سازي قله بار مصرف و تامين برق پايدار و مطمئن براي مردم را آشكار ساخت  كه به عنوان نماينده مجلس تاكنون از آن بي اطلاع بودم.
دكتر فيروزي با قدرداني از تلاشهاي مجموعه برق كشور و مركز پايش گفت: جاي تشكر ويژه از شما بزرگواران دارد كه بي وقفه موضوع مصرف برق را در مركز پايش مديريت مي كنيد و اين درحاليست كه برق كمتر از قيمت تمام شده به مردم عرضه مي شود و اعتقاد دارم تا هنگامي كه هزينه واقعي برق از مصرف كنندگان دريافت نشود نمي توان به سمت توسعه زيرساختها و نوسازي شبكه كه منافع مردم را تامين مي كند، حركت كرد.
عضو و سخنگوي كميسيون صنايع و معادن مجلس افزود: بايد دست بدست هم بدهيم و به سمت واقعي شدن قيمت برق حركت كنيم، اين تصميمي مهم و بسيار ضروري براي كشور محسوب مي شود و صنعت برق تاكنون در اين حوزه مظلوم واقع شده است.
 معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي در اين ارتباط اظهار داشت:  همكاران صنعت برق در اوج فشارهاي اقتصادي از هيچگونه تلاشي براي تامين برق مطمئن وپايدار مردم فروگذار نمي كنند، اما به درستي اقتصاد صنعت برق از اين منظر مظلوم واقع شده و تحت فشار قرار دارد.
مهندس حايري تاكيد كرد: اقدامات مديريت مصرف در جهت پايدار كردن توسعه اجتماعي ،رفاه مردم و توسعه كشور است و خود را موظف مي دانيم در هر شرايطي برق را تامين كنيم و حضور شما نمايندگان مجلس كه مسايل صنعت برق را رصد مي كنيد ،بزرگترين دلگرمي براي ما محسوب مي شود و اميدواريم به كمك شما فضاي جديدي پيش روي اقتصاد صنعت برق گشوده شود.

کد خبر : 94029
تاریخ : چهار شنبه، ٠٨ مرداد ١٣٩٩ ١٠:٠١
تعداد بازديد : ٦٩
فرستنده خبر : قد رت اله عليزا ده