وزير نيرو در آيين افتتاح پروژه هاي صنعت آب و برق استان مركزي

افتتاح 250 پروژه به ارزش 50 هزار ميليارد تومان در سال جاري /2

وزير نيرو در آيين افتتاح پروژه هاي صنعت آب و برق استان مركزي، با اشاره به پويش سراسري هر هفته الف - ب - ايران بيان كرد: الف و ب حروف آغازين الفبا هستند و الفبا نيز زيربناي هركاري است. با تاسي از اين نماد به نقش زيربنايي صنعت آب و برق در همه فعاليت هاي عمراني، توليدي و توسعه اي كشور نظر داريم.

به گزارش پايگاه خبري توانير،  «رضا اردكانيان» روز سه شنبه در آيين بهره برداري و آغاز عمليات اجرايي طرح هاي بخش برق استان مركزي كه در چارچوب سومين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران صورت گرفت، اظهار داشت: اميد است اين مسير بويژه با مشاركت بخش خصوصي توسعه پيدا كند، طرح آبرساني به شهر جديد اميركبير هم مانند همه طرح هاي آبرساني در جاي جاي كشور موجب خوشحالي و شادماني است.
وي اضافه كرد: اميدواريم طرح مهم پست برق 400.63 كه عمليات اجرايي آن آغاز شد نيز هر چه زودتر به بهره برداري برسد.
وزير نيرو همچنين گفت: در تبعيت و پيروي از خط مشي دولت بويژه رئيس جمهوري كه هر دو امر ارتقاي بهداشت عمومي و سلامت جامعه و حفظ جريان توليد بويژه در سال «جهش توليد» را مورد تاكيد داشتند لازم بود به عنوان يك كار نمادين، شخصا" در استان حضور يابم و از همه دست اندركاران بويژه فعالان عرصه آب و برق و حاميان و پشتيبانان آنان، گروه هاي مرجع، اصحاب رسانه و… تشكر كنم.
وي با اشاره به نقش زيربنايي و زيرساختي دو محصول آب و برق در تمام فعاليت هاي عمراني، توليدي و توسعه اي كشور و بهره برداري از پروژه هاي اين دو بخش در چارچوب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران گفت: اين پويش كاري است كه با تلاش و فعاليت شبانه روزي دست اندركاران هر دو صنعت كه بخش كوچكي از آنها در خانواده وزارت نيرو و سازمان دولت و بخش بزرگ تري در بخش خصوصي حضور دارند از نيمه سال گذشته آغاز شد و با اعلام رئيس جمهوري در هيئت وزيران در مهر ماه 98فعاليت رسمي خود را شروع كرد.
اردكانيان گفت: همان موقع به اتكاي توان و تلاش و پايمردي همكاران خودمان و پشتيباني و حمايت هايي كه از ناحيه همه دستگاه هاي اجرايي بويژه استانداران مي دانستيم كه بهره مند مي شويم، وعده كرديم كه 227پروژه بزرگ آب و برق و فاضلاب را با سرمايه گذاري حدود 33هزار ميليارد تومان در همه استان هاي كشور به بهره برداري مي رسانيم و در بيستم اسفند سال گذشته و در آخرين جلسه پويش به دليل شرايط كرونايي كشور به صورت غير حضوري برگزار شد، همه اين پروژه ها به ارزش 33هزار و 435ميليارد تومان تا اين موعد به ثمر رسيد و به وعده وفا شد.

پايه گذاري كاري بزرگ تر از سال 98
اردكانيان گفت: اين وفاي به عهد ما را اميدوار كرد و اعتماد به نفسي به همه همكارانم داد كه در سال 99كه توسط مقام معظم رهبري هوشمندانه به نام «جهش توليد» ناميده شد، كاري بزرگ تر از سال 98را پايه گذاري كنيم كه همان پويش و همان نام اين بار با عنوان «ساخت و سازها» و «ساز و كارها» شامل 250 پروژه با سرمايه گذاري 50هزار ميليارد تومان در دستور كار قرار گرفت.
وي افزود: ساخت و سازها كه تكليف روشني دارند؛ تعداد قابل توجهي سد، هزاران هكتار شبكه آبياري و زهكشي اصلي، وارد مدار شدن تعداد قابل توجهي نيروگاه هاي حرارتي، تجديدپذير و مقياس كوچك و صدها كيلومتر شبكه هاي انتقال، پست هاي توزيع و فوق توزيع در زمره ساخت و سازهايي است كه امسال درگير آنها خواهيم بود و از چند هفته پيش آغاز شده است؛ استان تهران، پس از آن ايلام و امروز استان مركزي كه ان شاء الله هفته آينده استان سيستان و بلوچستان خواهد بود.
وزير نيرو گفت: اما ساز و كارها كه امسال بنا داريم پرچم آن را برافرازيم كارهاي مهم تري از ساخت و سازهاست و نقش زيربنايي در پروژه هاي ساخت و سازي كه خود اينها هم زيربنايي است، دارد. گردش امور، فرآيندها، دستورالعمل ها، ضوابط، تفويض اختيارات به استان ها، كاهش تلفات، افزايش راندمان و مجموعه اي از چنين فعاليت هايي كه با ماندگاري آنها براي ساليان سال، همه همكاران ما قادر خواهند بود پروژه هاي ساخت و سازي خود را با سرعت بيشتر، هزينه كمتر و راندمان بالاتر و اتكاي بيشتر به ظرفيت هاي داخل، بهره مندي از منابع انساني شايسته تر به ثمر برسانند.
وي افزود: تاب آوري كشور و جامعه ما از جمله به همين صبوري مردم وابسته است و طبيعتا" مسئولان استان ها هم اين گونه هستند.

تجربه ملت ايران، بي نظير براي ديگر ملت ها


اردكانيان با اشاره به مقطع كنوني كشور و شرايط كرونا گفت: مقطعي كه هر چند همه دنيا درگير جنگ و مبارزه با كرونا هستند، اما اين ملت همزمان جبهه هاي فعال ديگري را اعم از جنگ رواني و جنگ اقتصادي پيش روي خودش دارد و اين واقعا" تجربه بي نظيري براي جوامع و ملت هاي دنيا خواهد بود.
وي اظهار داشت: ترديد نداريم كه دوران پساكرونا دوران مشابهي مانند قبل از آن نخواهد بود. همانگونه كه دوران هاي پس از جنگ هاي بزرگ شباهتي با دوران هاي قبل از اين جنگ ها در تاريخ نداشته است و قطعا" اين جنگ، جنگ مردم است و دولت ها متعاقب مردم. درست است كه دولت ها مسئوليت بزرگ و نقش مهمي در تدارك، پشتيباني و حمايت دارند، اما اگر جنگي در مبارزه با اين بيماري و مسابقه اي بين كشورهاست، مسابقه اي بين مردمان كشورها از حيث تاب آوري و پايبندي به ضوابط و ملاحظات و روش نگه داشتن چراغ فعاليت، نگاه اميدوارانه به آينده است و ان شاء الله ملت ايران، زبانزد جوامع بشري در اين ميدان خواهند بود.
وي افزود: ملت ايران، همانطور كه از پس جنگ تحميلي سرافرازانه برخاست و نمونه پايداري براي بسياري از جوامع شد، از خاكستر اين تحريم هاي ظالمانه هم ققنوس وار برخواهد خاست و مدلي را براي زندگاني و همزيستي در دنيا و ايستادگي بر اصول به جهانيان عرضه خواهد كرد.

بهره مندي از نعمت بارش ها در دو سال اخير، نتيجه صبوري سال هاي خشك گذشته
وي افزود: بهره مندي كشور پهناور ما از نعمت بارش ها و رحمت الهي در دو سال اخير نتيجه شكرگزاري هاي سال هاي خشك، نتيجه صبوري ها، بردباري ها و تاب آوردن در آن سال ها و نتيجه مصرف صحيح است و با تداوم اين اخلاق خوب موجبات مزيد اين نعمت را فراهم خواهيم كرد.
اردكانيان گفت: امروز در استان مركزي، طرح هاي مهمي رسما" افتتاح شد؛ هم پست هاي برق در بخش هاي مختلف استان همچنين مركز ديسپاچينگ برق باختر كه از ثمرات آن استان هاي تحت پوشش اين شركت منطقه اي بهره مند خواهند شد.

اواخر ارديبهشت؛ سقف مهلت براي پرداخت بهاي آب و برق

وزير نيرو ادامه داد: شرايط كرونايي باعث شد كه صنعت آب و برق در حد تحمل خود كه وقفه اي هم در خدمت رساني پيش نيايد، دريافت بهاي آب و برق را با مهلت پرداخت مواجه كند، اما مردم مي پذيرند كه سقف اين تحمل اواخر ارديبهشت است و انتظار داريم در حالي كه همكاران من اين روزها حتي در پرداخت كامل حقوق و مزاياي خود و پرسنل ها مشكل جدي دارند با گرم شدن و تجديد وضعيت دما و افزايش مصرف آب و برق بويژه در مناطق گرمسيري استمرار خدمت رساني در صورتي كه مصرف كنندكان وظيفه خود را در اين ارتباط به نحو شايسته اي انجام ندهند با مشكلات جدي مواجه خواهند شد.

کد خبر : 92998
تاریخ : سه شنبه ، ١٦ اردیبهشت ١٣٩٩ ١١:١١
تعداد بازديد : ٦١
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور