رعايت حريم شبكه هاي توزيع برق در طول ايام سوگواري و عزاداري ماه هاي محرم و صفر

مديردفتر ايمني و كنترل ضايعات شركت توزيع نيروي برق استان فارس در جلسه توجيهي آموزشي ويژه خدام و هيات امناء بقاع متبركه و اماكن مذهبي كه درآستان مقدس حضرت سيد علاءالدين حسين (ع) برگزارشد، بر لزوم توجه به نكات ايمني درطول ايام سوگواري و عزاداري ماه هاي محرم و صفر تاكيد كرد

به گزارش پايگاه خبري توانير. وحيد قاضي پور، ضمن عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام سوگواري امام حسين (ع) و ياران باوفاي ايشان، اظهار داشت: همه ساله با فرارسيدن ماه هاي محرم و صفر، مراسم عزاداري و سوگواري در سراسر استان برگزار مي شود و مساجد، حسينيه ها ، بقاع متبركه و تكايا، مملو از عزاداران است كه مراقبت از بروز هر نوع حادثه اي دراين نوع اماكن ضرورت دارد.

 وي افزود: دراين ايام به منظور پيشگيري ازحوادث احتمالي، از مسئولين تكايا، مساجد، حسينيه ها، بقاع متبركه و دسته هاي عزاداري درخواست مي شود، نكات ايمني را رعايت كرده و از برپايي و نصب داربست درمجاورت شبكه هاي برق رساني، نصب پرچم، بنر و پوستر بر روي پايه هاي شبكه هاي توزيع برق خودداري نمايند.

مدير دفتر ايمني وكنترل ضايعات شركت توزيع نيروي برق استان فارس، بر رعايت و حفظ حريم شبكه هاي توزيع برق در زمان عزاداري توسط مسئولين تكايا، مساجد، حسينيه ها، بقاع متبركه و دسته هاي عزاداري تاكيد كرد و ادامه داد: به منظور جلوگيري از بروز هرگونه حادثه، لازم است عزاداران ضمن رعايت حريم شبكه هاي فشار متوسط و ضعيف برق، به هنگام حمل پرچم و ساير تجهيزات مخصوص عزاداري، به تاسيسات و شبكه هاي برق درخيابان ها و معابر توجه نموده و از هرگونه برخورد و اتصال علم، بيرق، كتل و ... به شبكه هاي برق جلوگيري نمايند.

قاضي پور، بازديد و بررسي كانون هاي خطر و نصب تجهيزات برقي منطبق بر استانداردهاي صنعت برق كشور را روش اصولي در راستاي پرهيز از بروز حادثه در زمان عزاداري عنوان كرد و اظهار داشت: بايستي در زمان برق رساني يا كابل كشي برق در اين اماكن از فرد ماهر و متخصص برق استفاده شود تا خطري جان شهروندان را تهديد نكند و در صورت نياز، درخواست انشعاب برق موقت را به ادارات برق ارجاع نمايند تا اقدامات لازم در اسرع وقت صورت پذيرد.

قاضي پور خاطر نشان كرد: تكايا و هيات هاي مذهبي در هنگام بهره گيري از انشعاب برق حتما از ترمينال ها و پريزهاي استاندارد استفاده كنند و تابلوهاي ورودي برق را از دسترس كودكان و محيط هاي مرطوب دور نگه دارند. اين مقام مسئول يادآور شد: مسئولين تكايا، مساجد، حسينيه ها و بقاع متبركه همچنين بايستي نسبت به وجود سيستم ارت در آبسردكن هاي مستقر در تكايا و اماكن مذهبي اطمينان حاصل كنند تا مبادا شهروندان در هنگام استفاده از آب ، دچار برق گرفتگي شوند.


کد خبر : 90728
تاریخ : پنج شنبه ، ٢١ شهریور ١٣٩٨ ١٥:٠٦
تعداد بازديد : ٤٠٢
فرستنده خبر : سيد محمدعلي نجفي