برگزاري كارگاه آموزشي مديريت مصرف برق ويژه مشاوران امور زنان و خانواده

كارگاه آموزشي مديريت مصرف برق ويژه مشاوران امور زنان و خانواده فرمانداري ها و دستگاه هاي اجرايي استان خوزستان در شركت برق منطقه اي خوزستان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق خوزستان، كارگاه آموزشي مديريت مصرف برق  ويژه مشاوران امور زنان و خانواده فرمانداري ها و دستگاه هاي اجرايي استان خوزستان در شركت برق منطقه اي خوزستان برگزار شد.

مشاور مديرعامل در امور زنان و خانواده در اين كارگاه آموزشي گفت: اصلاح الگوي مصرف شايد دقيق ترين عبارتي باشد كه براي استفاده بهينه از تمامي امكانات مادي و معنوي مي توان به كار برد كه علاوه بر صرفه جويي اقتصادي شامل اصلاح روش مصرف نيز مي شود.

شهناز احمدي روزبهاني بيان كرد: صرفه جويي به معناي مصرف نكردن نيست، صرفه جويي به معناي درست مصرف كردن و بجا مصرف كردن است تا از ضايع شدن هر آنچه كه هست، جلوگيري شود.

وي نقش خانواده در نگرش اصلاح الگوي مصرف و انتقال آن به كودكان و نوجوانان را حياتي دانست و افزود: خانواده به عنوان ركن اساسي تربيت و اولين محيط رشد كودك در شكل پذيري شخصيت و جامعه پذيري او نقش بسيار مهمي دارد و به همين دليل والدين مي توانند بيشترين نقش را در نهادينه كردن الگوهاي مصرفي ايفا كنند.
مدير دفتر مديريت انرژي نيز در اين كارگاه، اظهار كرد: در تجهيزات صنعت برق سرمايه گذاري زيادي صورت گرفته تا انرژي به دست مشتركان برسد اما قيمت ارزان آن نسبت به ساير كالاها و خدمات باعث شده تا مشتركان نسبت به مصرف برق حساس نباشند.
محسن ارفاق تصريح كرد: اگر قيمت مصرف برق واقعي نشود و مشتركان نيز حساسيتي در مصرف نداشته باشند اين صنعت حتما آسيب جدي مي بيند و تبعات آن به ديگر حوزه هاي اقتصادي نيز كشيده خواهد شد.
رئيس گروه توسعه فناوري معاونت برنامه ريزي تحقيقات نيز در اين كارگاه، تاكيد كرد: با توجه به اينكه در خوزستان بخش مشتركان خانگي و عمومي مصرف بالايي داشته و حدود 50 تا 60 درصد از انرژي برق مصرفي را اين دو مولفه مصرف دارند، در هنگام خريد لوازم برقي، انتخاب تجهيزات با مصرف كمتر و راندمان بيشتر جزو اولويت ها و گزينه هاي لازم بوده كه به افزايش بهره وري و  كاهش مصرف برق منجز خواهد شد.

محمد امين انصاري در ادامه به ارائه راهكارهاي بهره وري در صنعت برق نظير استفاده از لامپ هاي كم مصرف و برخي از راهكارهاي كم هزينه كاهش مصرف برق در ادارات اشاره كرد.

کد خبر : 90444
تاریخ : چهار شنبه، ٢٣ مرداد ١٣٩٨ ١٣:٣٨
تعداد بازديد : ٦٠٦
فرستنده خبر : حسن دهقاني