مدير توزيع برق شهرستان ديواندره خبرداد

اجراي پروژه تبديل 11 هزار و 198 متر شبكه فشارضعيف سيمي به كابل خودنگهدار در شهرستان ديواندره

مدير توزيع برق شهرستان ديواندره از اجراي پروژه هاي اصلاح و بهينه سازي شبكه فشار ضعيف هوائي اين شهرستان كه از محل منابع عوارض برق سال 98 اعتبار مورد نياز آن تامين شده بود، خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، سينا چاره جو در تشريح اين خبر گفت: روستاهاي رشيد آباد و نساره عليا هركدام با جمعيتي بالغ بر 1800 نفر در فاصله پنج كيلومتري شمال و جنوب شهرستان ديواندره واقع شده كه از يك سو بدليل فرسودگي شبكه با افت ولتاژ مواجه بوده و از سوي ديگر براساس آمار موجود بيشترين دفعات و مقدار سرقت سيم مسي و همچنين سرقت انرژي در طي سنوات اخير در اين دو روستا صورت گرفته است لذا حساسيت موضوع سبب شد اين امر در اولويت پروژه هاي پيشنهادي شهرستان به منظور اجرا در سال 98 قرار گيرد.

چاره جو با اشاره به اعتباري بالغ بر 4 ميليارد و 700 ميليون ريال براي اجراي اين پروژه ها اذعان داشت: سرانجام با تخصيص اعتباري به مبلغ 4 ميليارد و 700 ميليون ريال پروژه بصورت اماني – پيماني به پيمانكار واگذار شده و عمليات اجرايي آن از اول مرداد ماه آغاز مي شود.

وي با بيان اينكه تامين برق مطمئن و پايدار از جمله اهداف و برنامه هاي شركت است، اظهار داشت: هدف از اجراي اين طرح، در وهله اول جلب رضايت و خدمات رساني بهتر به  مشتركان بوده و تمام تلاش مجموعه در جهت ايجاد شبكه برق مطمئن و پايدار انجام گرفته است.

چاره جو در ادامه افزود: افزايش قابليت اطمينان شبكه در مقابل شرايط جوي و اتفاقات ناشي از برخورد اشياء خارجي، كاهش انرژي توزيع نشده، كاهش هزينه شاخه زني در مناطق مشجر، كاهش تلفات با از بين رفتن جريان نشتي در درختان و تجهيزات، كاهش خطر آتش سوزي در مناطق مشجر و جلوگيري از تخريب محيط زيست و مرگ حيوانات، مزاياي مهم اجراي اين طرح  است كه با نظر گرفتن كليه اصول ايمني و فني همچون مقاومت در برابر باد شديد، عوامل جوي و طول عمر مفيد شبكه در مناطق روستائي انجام خواهد شد.

مدير توزيع برق شهرستان ديواندره در پايان تأكيد كرد: اينگونه پروژه ها به دليل در حال بهره برداري بودن زمان بر هستند و مشكلات خاصي پيش رو خواهند داشت به همين جهت ابراز اميدواري كرد با مساعدت و همكاري اهالي اين دو روستا بتوانيم مشكلات و موانع را از پيش رو برداشته و در زمان پيش بيني شده پروژه را به  اتمام برسانيم.

کد خبر : 90431
تاریخ : سه شنبه ، ٢٢ مرداد ١٣٩٨ ٠٩:٤٥
تعداد بازديد : ٥٧١
فرستنده خبر : hana naghshbandi