بازديد معاون جديد هماهنگي توزيع توانير از مناطق سيل زده آق قلاي گلستان

به منظور بررسي ميزان خسارات ناشي از سيل، معاون جديد هماهنگي توزيع توانير در بدو ورود به استان گلستان از شهرستان سيل زده آق قلا بازديد كرد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق گلستان ، غلامعلي رخشاني مهر گفت : تامين برق يكي از موضوعات تعيين كننده پس از رانش، وزش باد شديد و سيلاب است كه خوشبختانه با توجه به گزارشات ارائه شده از سوي مديرعامل توزيع نيروي برق گلستان ، به محض پايين آمدن سطح آب در اين شهرستان در سيلاب اخير ، برق تمامي مشتركين وصل شده است و در گميشان نيز برق هيچ مشترك عمومي قطع نشده است كه اين بيانگر عملكرد خوب مجموعه توزيع نيروي برق گلستان در مواجه با سيلاب است.
وي افزود: از شركت توزيع نيروي برق گلستان درخواست كرديم تا برآوردي دقيقي از ميزان خسارت وارده ناشي از سيل ، رانش و طوفان به شبكه هاي توزيع در سطح استان ارائه نمايد تا بتوان اين خسارت ها را جبران كرد.
معاون جديد هماهنگي توزيع توانير ادامه داد : در سيلاب اخير در كل كشور خسارتهاي جدي به شبكه هاي برق وارده شده كه با گرم تر شدن هوا اين خسارتها خود را بيشتر نشان مي دهد .
در ادامه مديرعامل شركت توزيع نيروي برق گلستان گفت : در اواخر سال 1397 در غرب و مركز استان با طوفان و در شرق استان با رانش زمين مواجه بوديم كه خوشبختانه پس از 2 الي 3 روز اين مشكلات رفع شد و تمامي مشتركين از نعمت برق برخوردار بودند.
علي اكبر نصيري افزود : اما از روز يكم فروردين ماه امسال با ورود سيلاب به آق قلا برق مشتركيني كه سطح آب به اندازه اي كه به تابلوها ورود پيدا كرد جهت برقراري ايمني ، قطع گرديد و تا جايي كه امكان داشت از ترانس هاي مجاور برق آنها وصل بود.
وي ادامه داد : نيروهاي سيمبان و اكيپ هاي عملياتي به جهت بالا بودن سطح آب و عدم مهيا بودن بودن تردد با خودرو ، با تراكتور و قايق در سيبلاب اخير به خدمات دهي پرداختند.

نصيري اضافه نمود : طبق برآوردهاي اوليه كه تا كنون صورت گرفته خسارتهاي ناشي از سيل ، رانش و طوفان به شبكه هاي برق استان بيش از 35 ميليارد تومان است كه آق قلا بيشترين خسارت را از آن خود كرده است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان اظهار داشت : سيل اخير به ساختمان توزيع نيروي برق آق قلا نيز ورود پيدا نمود كه اين سومين بار است كه اين سيلاب به داخل ساختمان نفوذ كرده است .

وي در پايان از كليه همكاران مجموعه توزيع نيروي برق گلستان كه در سيلاب اخير كمك رسان مردم سيل زده بودند تقدير و تشكركرد.


کد خبر : 89360
تاریخ : شنبه ، ٢١ اردیبهشت ١٣٩٨ ١٥:١٥
تعداد بازديد : ٧٤٨
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور