گزارش وزير نيرو به رهبر معظم انقلاب درباره دستاوردهاي شاخص صنعت آب و برق در سال 97

وزير نيرو در گزارشي به رهبر معظم انقلاب به تشريح دست آوردهاي قابل توجه صنعت آب و برق در سال 97 پرداخته است.

به گزارش پايگاه خبري توانير، رضا اردكانيان طي نامه اي به رهبر معظم انقلاب، با ابراز خرسندي از اينكه عملكرد كاركنان صنعت آب و برق مورد توجه ايشان قرار گرفته است، سخنان رهبري در صحن مطهر رضوي درباره بخش آب را روحيه بخش و پشتيبان اين وزارتخانه در سال 98 دانسته است.
بر اين اساس وزير نيرو ضمن ابراز مراتب تشكر مجموعه همكاران صنعت آب و برق از اين توجه و تشويق، گزارش مختصري از اقدامات شاخص سال 97، اهم برنامه هاي سال 98 و رويكردهاي مديريتي وزارت نيرو را خدمت مقام معظم رهبري ارسال كرده است.
بر اساس گزارش وزير نيرو در سال 97 حدود 16 هزار و 206 ميليارد تومان در صنعت آب و برق سرمايه گذاري شده و به يك هزار و 511 روستا آبرساني شده است. همچنين در سال گذشته 9 تصفيه خانه و سامانه نمك زدايي با قابليت تامين آب براي 913 هزار نفر به اتمام رسيده و 56 هزار شبكه هكتار شبكه هاي آبياري و زهشكي در طي اين مدت به بهره برداري رسيده است.
در گزارش وزير نيرو به مقام معظم رهبري آمده است كه در سال گذشته با بهره برداري از سدهاي مخزني 1.1 ميليارد مترمكعب آب مهار شده، هزار و 215 مگاوات به ظرفيت نيروگاه هاي كشور اضافه شده و 126 مگاوات نيز به ظرفيت نيروگاه هاي خورشيدي اضافه شده است.
همچنين در اين گزارش تامين آب شرب و پايدار هزار و 950 روستا، تكميل و افتتاح 11 واحد تصفيه خانه آب، تكميل و افتتاح و 21 تصفيه خانه فاضلاب و راه اندازي 22 واحد نيروگاه جديد به عنوان بخشي از برنامه هاي سال 98 صنعت آب و برق آورده شده است.
بر اساس اين گزارش تداوم رويكرد مديريت توامان عرضه و تقاضا و شايسته گزيني در به كارگيري مديران از رويكردهاي مديريتي وزارت نيرو بوده است. براساس رويكرد شايسته گزيني اين وزارتخانه انتخاب و انتصاب افراد در 46 پست مديريتي ارشد در سطح مديران كل ستادي و مديران عامل شركت ها در استان ها به اين شيوه انجام گرفته است.

کد خبر : 89002
تاریخ : سه شنبه ، ٢٠ فروردین ١٣٩٨ ١٢:٥٩
تعداد بازديد : ٦٨١
فرستنده خبر : مهري آقاحاجي