برق تمام روستاهاي استان همدان وصل است

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان با بيان اينكه برق تمام روستاهاي استان همدان وصل است، گفت: شكيبايي و همكاري مردم و تلاش شبانه روزي و بي وقفه همكاران در خدمت رساني به مردم باعث شد كه بتوانيم در سريع ترين زمان برق پايدار شبكه ها را تأمين كنيم.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان همدان، محمدمهدي شهيدي با اشاره به اقدامات انجام شده طي هفته اخير اظهار داشت: با توجه به شروع بارندگي از صبح روز 11 فروردين ماه و افزايش و شدت آن در 12 فروردين و بارش بي سابقه باران در شهرستان هاي نهاوند، ملاير، تويسركان، بهار، فامنين و همدان با حضور تمام مديران ستادي و عملياتي استان ستاد مديريت بحران شركت تشكيل شد.

وي افزود: برگزاري جلسات مديريت بحران در حوزه هاي ستادي و واحدهاي اجرايي و فراخوان پيمانكاران معين و بهره برداران شركت و فعاليت 95 اكيپ عملياتي برق از ديگر اقدامات انجام شده است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان ابراز داشت: اين اكيپ ها به صورت همزمان در سطح استان شروع به خدمات رساني كردند و به همت آنان در 12 فروردين ماه كه 308 بار فيدرهاي فشار متوسط به علل مختلف از جمله شدت بارندگي ها و رعد و برق از مدار خارج شد، مجدداً وصل شدند.

وي يادآور شد: در نهايت 25 فيدر به علت آسيب هاي اساسي به شبكه دچار خاموشي هاي پايدار شدند كه طي بررسي هاي به عمل آمده 97 اصله پايه دچار تخريب كامل و 107 اصله پايه دچار كجي كامل و حدود 195 مورد در سطح استان حادثه سيم بريدگي در سطوح فشار متوسط و فشار ضعيف گزارش شده است.

شهيدي عنوان كرد: حدود 465 مورد كابل سرويس مشتركين نيز به علت بارش سنگين برف و تخريب ديوارهاي روستايي در بعضي از مناطق دچار قطعي شده بود كه توسط اكيپ هاي اجرايي اصلاح شدند.

وي ادامه داد: سه دستگاه ترانسفورماتور هوايي نيز به دليل بارش سنگين برف و وزش شديد باد دچار سقوط و آسيب كامل شده بود كه با تلاش نيروها مجدد نصب شد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان همدان گفت: حداكثر روستاي بي برق شده طي بارندگي هاي اخير در سطح استان، به صورت همزمان 137 روستا بود كه تا شب 12 فروردين ماه روستاهاي بي برق به 62 روستا و در 13 فروردين به 32 روستا كاهش پيدا كرد.

وي با اشاره به برق دار شدن تمام روستاها تا شب 13 فروردين ماه اضافه كرد: هشت روستا شامل سه روستا در ملاير، دو روستا در نهاوند و سه روستا در بهار به علت مسدود شدن مسير و نيز شكستگي پايه هاي برق و نياز به اصلاح و احداث شبكه باقي مانده بود كه آنها نيز در برق دار شدند.

شهيدي با اشاره به اينكه در زمان حادثه دو نيروگاه توليد پراكنده استان از قبيل ويان و آبي گاماسياب از مدار خارج شدند، افزود: همچنين در زمان بحران تعداد پنج پست kv63 استان به علت رعد و برق و بارش سنگين برف از مدار خارج شدند كه مجدداً با تلاش همكاران امور انتقال وارد مدار شدند.

وي با بيان اينكه برق تمام روستاهاي استان همدان وصل است، ضمن تقدير از بردباري هم استاني ها عنوان كرد: شكيبايي و همكاري مردم و تلاش شبانه روزي و بي وقفه همكاران در خدمت رساني به مردم باعث شد كه بتوانيم در سريع ترين زمان برق پايدار شبكه ها را تأمين كنيم.

کد خبر : 88954
تاریخ : پنج شنبه ، ١٥ فروردین ١٣٩٨ ١٩:٣٣
تعداد بازديد : ٧٠٠
فرستنده خبر : مريم صابري يگانه