مدير دفتر برنامه ريزي و توسعه شبكه شركت توانير

هدف از طرح جابجايي تجهيزات، استفاده بهينه از تجهيزات و پائين آوردن هزينه هاي صنعت برق است

اولين نشست كارگروه شناسايي، امكان سنجي و ارائه الگو به منظور جابجايي تجهيزات در جهت بهره وري اقتصادي با حضور مدير دفتر برنامه ريزي و توسعه شبكه شركت توانير،دبير پيگيري پروژه طرح هاي ملي، مدير عامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان، نمايندگان شركتهاي برق منطقه اي سراسر كشور،نمايندگان مديريت شبكه برق ايران و نمايندگان شركتهاي مهندسين مشاور در سالن كنفرانس شركت سهامي برق منطقه اي گيلان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق گيلان، مهندس راعي مدير دفتر برنامه ريزي و توسعه شبكه شركت توانير در اولين نشست كارگروه شناسايي، امكان سنجي و ارائه الگو به منظور جابجايي تجهيزات در جهت بهره وري اقتصادي، گفت: هدف از اين نشست، استفاده شركتهاي برق منطقه اي از تجارب يكديگر جهت تدوين يك الگوي مناسب در ارتباط با جابجايي تجهيزات و به خصوص ترانس ها مي باشد تا بتوانيم بر اساس برنامه ريزيهاي انجام شده، سال 98 را بدون خاموشي و با موفقيت و با كمترين هزينه سپري كنيم.

راعي در خصوص ابلاغ طرح هاي ملي گفت: 37 طرح ملي در راستاي هم افزايي شركتهاي برق منطقه اي سراسر كشور ابلاغ شد تا شركتها از تجارب يكديگر در طرح هايي كه با موفقيت اجرا كرده اند، استفاده كنند.

وي در خصوص اهداف نشست كارگروه شناسايي، امكان سنجي و ارائه الگو به منظور جابجايي تجهيزات در جهت بهره وري اقتصادي گفت: به طرح جابجايي تجهيزات بايد به صورت كوتاه مدت نگاه كرد و نبايد به اهداف بلند مدت در اين طرح فكر كرد. هدف از طرح جابجايي تجهيزات، اين است كه ابتدا تجهيزات در جاههاي مناسب با كمترين جابجايي نصب شوند و همچنين الگويي ارائه بدهيم كه از تجهيزات موجود بهترين استفاده را بكنيم. هدف اين است كه با امكانات موجود پيك بار سال 98 را با موفقيت پشت سر بگذاريم. بايد تمام سعي و تلاش خود را بكنيم تا از تجهيزات موجود به صورت بهينه بهره برداري كنيم و هزينه هاي صنعت برق را پائين بياوريم.

مدير دفتر برنامه ريزي و توسعه شبكه شركت توانير در خصوص پست هاي اختصاصي موجود در مناطق مختلف كشور گفت: بارگيري از پستهاي اختصاصي موجود در مناطق مختلف كشور گاها زير 10 درصد مي باشد و بايد از پتانسيل موجود بهره لازم را ببريم. بايد با نصب فيدر يا ترانس ها، بخشي از بار عمومي كشور را از اين ظرفيت موجود تامين كنيم.

کد خبر : 88163
تاریخ : چهار شنبه، ٢٦ دی ١٣٩٧ ١٧:٤١
تعداد بازديد : ٥٨٠
فرستنده خبر : حسين اميدخواه