با بهره برداري از پست جديد63.20 كيلوولت صومعه سرا

مشكل افت ولتاژ شهرستان صومعه سرا و حومه آن برطرف خواهد شد

پروژه پست جديد63.20 كيلوولت صومعه سرا به منظور تامين برق مطمئن و پايدار شهرستان صومعه سرا و حومه و بهبود ولتاژ منطقه به زودي به بهره برداري مي رسد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق گيلان، مهندس محمد افتخاري مجري طرح پستهاي معاونت طرح وتوسعه اين شركت با بيان اينكه اين پروژه هم اكنون در مرحله انجام تستهاي مختلف است گفت: شهرستان صومعه سرا در تابستان سال جاري با مشكلات عديده اي مواجه بود كه با تاسيس پست جديد، ضمن برطرف كردن اين مشكل و بهبود ولتاژ منطقه، برق مطمئن و پايدار شهرستان صومعه سرا و حومه تامين خواهد شد و پيك بار تابستان سال آتي با موفقيت سپري خواهد شد.

مجري طرح پستهاي شركت برق منطقه اي گيلان در خصوص ويژگي ممتاز اين پست گفت: از جمله ويژگي مهم و ممتاز اين پست، دارا بودن بانك خازني است كه اين ويژگي ممتاز موجب آزاد شدن ظرفيت خطوط انتقال و بهبود ولتاژ منطقه خواهد شد.

وي با بيان اينكه مطالعات اين پروژه از سال 1389 آغاز شده است و اين پست جايگزين پست قديمي شهر خواهد شد گفت: عمليات اجرايي پروژه پست جديد63.20 كيلوولت صومعه سرا در بخش ساختماني از تاريخ 1/9/94 شروع شده است كه طبق برنامه ريزيهاي انجام يافته تا پايان سال 97 به بهره برداري خواهد رسيد. شركت حشمت رودك به عنوان پيمانكار بخش ساختماني و شركت قدس نيرو به عنوان مشاور در اين پروژه فعاليت مي كنند.

افتخاري با بيان اينكه اين پست از نوع GIS با سيستم كنترلي DCS است، افزود: پروژه پست جديد63.20 كيلوولت صومعه سرا با ظرفيت40*2 مگاولت آمپر، داراي دو فيدر خط 63كيلوولت، دو فيدر ترانس 63كيلوولت، دو فيدر ورودي 20كيلوولت و 12 فيدر خروجي 20كيلوولت و 4 فيدر خازني است.

 افتخاري با بيان اينكه پست 63.20 كيلوولت صومعه سرا در راستاي تطبيق و مطابقت با مبلمان و معماري شهري ساخته و طراحي شده است ادامه داد: اين پست پس از انجام تستهاي مختلف شامل؛ تست مدارات، تست تجهيزات فشار قوي،تست سيستم حفاظت و سيستم كنترل DCS، تست بانك خازني ، تست برقگيرها و ... در اواخر سال 97 به بهره برداري مي رسد.

شايان ذكر است كه پروژه پست جديد63.20 كيلوولت صومعه سرا به صورت GIS اجرا شده كه به دليل ارزش بسيار بالاي زمينهاي حاصلخيز كشاورزي و تراكم و پراكندگي بسيار زياد جمعيت در سطح استان گيلان، استفاده از تكنولوژي GIS موجب شده كه زمين مورد نياز براي احداث پست به به مقدار كمتر از 40 درصد در مقايسه با پستهاي AIS تقليل يابد. همچنين استفاده از اين تكنولوژي از نظر كاهش آسيب هاي زيست محيطي نيز داراي اهميت بسيار زيادي است.

گفتني است كه اين پست در منطقه مركزي شهرستان صومعه سرا واقع شده است.

کد خبر : 88122
تاریخ : دو شنبه ، ٢٤ دی ١٣٩٧ ٠٩:١٩
تعداد بازديد : ٦٣٥
فرستنده خبر : حسين اميدخواه