به منظور بررسي مشكلات حوزه برق

بازديد نمايندگان كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي از شركت برق منطقه اي غرب

نمايندگان مردم شريف كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي به منظور بررسي مشكلات حوزه برق غرب كشور از اين شركت بازديد كردند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي غرب، نمايندگان مردم شريف كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي به منظور بررسي مشكلات حوزه برق غرب كشور از اين شركت بازديد كردند.

گفتني است در ابتداي جلسه مهندس "علي اسدي" سرپرست اين شركت ضمن عرض خير مقدم به ميهمان، گزارشي از وضعيت شبكه برق غرب، تعداد ايستگاه هاي انتقال و فوق توزيع و همچنين اقدامات برق غرب در زمينه احداث و راه اندازي نيروگاه هاي توليد پراكنده ارائه داد.

وي در خصوص خاموشي هاي اعمال شده به شبكه برق گفت: پيك منطقه غرب كشور نسبت به سال گذشته افزايش چشمگيري داشته و به رقم 1828 مگاوات رسيده است و با توجه به كمبود بارش نزولات آسماني در سال گذشته و عدم توليد نيروگاه هاي برق آبي، متأسفانه در حوزه توليد برق حدود 5000 مگاوات را از دست داده ايم كه باعث ايجاد مشكلاتي در اين حوزه شده است.

وي افزود: به ياري خداي متعال و همراهي ملت شريف استان و با عنايت به اقدامات صورت گرفته توسط اين شركت در زمينه فرهنگ سازي و مديريت مصرف برق، با اندكي صرفه جويي مي توانيم از اين مقطع حساس عبور كنيم.

مهندس "علي اسدي" گفت: هزينه تمام شده براي هر كيلووات برق اعم از توليد، انتقال و توزيع براي صنعت برق بيش از مبلغ تكليفي دريافتي از مشتركين مي باشد و اختلاف اين مبالغ با يكديگر، موجب عدم تأمين نقدينگي لازم براي تقويت زيرساخت ها شده است.

در ادامه دكتر "عبدالرضا مصري" به نمايندگي از ساير نمايندگان حاضر در جلسه، از تلاش ها و خدمات اين شركت در زمينه تأمين نيروي برق مورد نياز منطقه تشكر و قدرداني نموده و ابراز اميدواري كرد كه با صرفه جويي و ايجاد زيرساخت هاي مناسب، شاهد اينگونه مشكلاتي در صنعت برق نباشيم.

در پايان، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با حضور در مركز كنترل ديسپاچينگ غرب از نحوه كنترل شبكه برق در غرب كشور بازديد و توضيحات لازم در اين خصوص به آنها ارائه شد.

کد خبر : 86352
تاریخ : شنبه ، ٣٠ تیر ١٣٩٧ ١٢:٥٠
تعداد بازديد : ٨١٦
فرستنده خبر : ياسين همايوني