صفحه 1 از 571

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي
تامين زيرساخت هاي واحدهاي توليدي از دغدغه هاي وزارت نيرو است

به منظور بررسي مشكلات برق واحدهاي توليدي و صنعتي استان آذربايجان شرقي، پيش از ظهر روز پنج شنبه 14 اسفند جلسه اي با حضور مهندس حائري معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي ، دكتر پورمحمدي استاندار آذربايجان شرقي و تني چند از مديران و مسئولين استاني، وزارت نيرو، توانير و صنعت برق استان برگزار شد.

سخنگوي صنعت برق
تداوم هواي سرد در كشور تا يك هفته آينده/ كاهش 10 درصدي مصرف گاز و برق را جدي بگيريم

سخنگوي صنعت برق با اشاره به اين كه پيش بيني ها بيانگر تداوم سرما و كاهش دماي هوا در يك هفته پيش روست، از همه هموطنان خواست به منظور كمك به تامين انرژي مورد نياز همه بخش ها، از مصارف بي رويه پرهيز كنند.

سخنگوي صنعت برق خبر داد
آسيب ديدگي سيم هاي شبكه برق ميان ايران و افغانستان در انفجار اخير

سخنگوي صنعت برق با اشاره به انفجار هاي صورت گرفته در گمرك اسلام قلعه افغانستان، تاكيد كرد: براساس اطلاعات واصله، براثر اين انفجار، سيم هاي برق در خاك افغانستان آسيب ديده است.

وزير نيرو
80درصد سوخت نيروگاه هاي كشور از گاز تامين مي شود

وزير نيرو با اشاره به عملكرد مقايسه اي دولت در بخش برق گفت: در بخش نيروگاهي از 7 هزار مگاوات ظرفيت نصب شده كشور به 80 هزار مگاوات ظرفيت نصب شده رسيديم كه تقريباً اين رقم 12برابر شده است.

رئيس كميسيون انرژي مجلس تاكيد كرد
سه ضرورت كشور در حوزه انرژي / هزينه انرژي بايد در ارزيابي مديران دستگاه ها لحاظ شود

رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي گفت: درحال حاضر ما بيش از هر چيزي در بخش انرژي، به انسجام مديران اين بخش نياز داريم اما در كنار آن به صرفه جويي در تابستان و زمستان و صادرات انرژي هم نياز داريم.

مديرعامل توانير در نشست ستاد مديريت سوخت نيروگاهي
تنها با دو كار ساده، تمام كمبود گاز كشور برطرف مي شود / سهم گاز تحويلي به نيروگاه ها كاهش و سوخت مايع افزايش يافته است

مديرعامل توانير در نشست ستاد مديريت سوخت نيروگاه ها، صنايع و مديريت مصرف انرژي (گاز وبرق) كه امروز با حضور تعدادي از نمايندگان مجلس و مسئولان سازمان برنامه و بودجه برگزار شده بود، تاكيد كرد: اگر تنها دماي هواي منازل و مراكز تجاري 1 درجه كاهش و يك لامپ اضافي نيز خاموش شود، همه مشكل كشور در زمينه تامين سوخت گاز نيروگاه ها حل خواهد شد.

در نشست تقدير از صنايع همكار استان كرمانشاه عنوان شد
نقش صنايع كرمانشاه در مديريت مصرف برق حياتي است

نشست تقدير از صنايع همكار در پيك بار تابستان 99 در كرمانشاه برگزار شد.

پاسخ صريح سخنگوي صنعت برق به شش پرسش درباره استخراج رمزارز (ماينينگ) / مشتركان مجوز دار حوزه ماينينگ در كدام مناطق هستند؟

تعرفه برق كليه مشتركين استخراج رمزارز با ميانگين قيمت برق صادراتي محاسبه و اعمال مي شود كه اين تعرفه فاقد يارانه است. همچنين در ايامي از سال كه تأمين برق با محدوديت مواجه است، اين مشتركين مانند ساير مشتركين بزرگ بايد همكاري لازم را با شركت هاي برق جهت مديريت مصرف انجام دهند.

چهارمين كميسيون مشترك اقتصادي ايران و عراق آغاز به كار كرد

چهارمين كميسيون مشترك اقتصادي توسعه همكاري هاي ايران و عراق، صبح امروز با حضور مديران عالي رتبه دو كشور و تني چند از فعالان اقتصادي به مدت دو روز آغاز به كار كرد.

مديرعامل توانير
تنها 10 درصد صرفه جويي در مصرف بخش خانگي، كاهش 70 ميليون متر مكعبي مصرف گاز كشور را به دنبال دارد

مديرعامل توانير عصر امروز در برنامه روي خط خبر شبكه خبر اعلام كرد: در صورتي كه هموطنان تنها 10 درصد در مصرف انرژي (برق و گاز) صرفه جويي كنند، 70 ميليون مترمكعب از مصرف گاز طبيعي كشور كاهش مي يابد.

در جلسه ستاد مديريت سوخت نيروگاه ها، صنايع و مديريت مصرف انرژي (گاز وبرق) عنوان شد
بيش از 250 ميليون مترمكعب از گاز كشور در بخش گرمايش مصرف مي شود /برگزاري مسابقه مديريت مصرف برق و گاز در ميان شهرها

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي تاكيد كرد: با توجه به نقش بسزايي كه اصلاح روشنايي معابر در كاهش مصرف دارد، مديران برقي بايد به صورت عملياتي روشنايي ها را بررسي و برنامه ها براي اصلاح آن را تسريع كنند.

معاون هماهنگي توزيع توانيرخبر داد
كاهش يك ميليون ليتري مصرف سوخت نيروگاه ها با تعديل روشنايي ها

معاون هماهنگي توزيع توانير با اشاره به اين كه با اجراي طرح تعديل روشنايي ها در بزرگراه ها و معابر اصلي، 300 مگاوات از مصرف برق كاسته شده است، خاطرنشان كرد: اين طرح تاكنون كاهش يك ميليون ليتري مصرف سوخت نيروگاه هاي كشور را به دنبال داشته است.

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي
خاموش كردن روشنايي هاي غيرضروري در سطح شهرها و جاده ها بايد با جديت ادامه يابد

معاون وزير نيرو د رامور برق و انرژي، اين جلسه را نشستي تعاملي با هدف كمك به كاهش مصرف گاز كشور برشمرد و گفت: به دليل برودت هوا، رشد مصرف گاز بيشتر از ميزان پيش بيني شده بوده است و به همين دليل در برخي از نيروگاه ها مجبور به استفاده از سوخت دوم شده ايم.

راهكارهاي عملياتي صنعت برق براي كاهش مصرف سوخت نيروگاه ها / مشوق هاي زمستانه صنعت برق همچنان ادامه دارد

مديرعامل توانير از راهكار هاي عملياتي و در دست اجراي صنعت برق براي كاهش مصرف سوخت نيروگاه ها خبر داد وگفت: در كنار كارهاي فني كه توسط صنعت برق انجام مي شود، اگر هر كدام از مشتركان تنها يك لامپ اضافي را خاموش كنند، مشكل سوخت حل مي شود.

نشست تبيين اهداف و برنامه ريزي حسابرسي داخلي صنعت برق برگزار شد

با هدف فرهنگ سازي و رسيدن به هماهنگي لازم، نشست تبيين اهداف و برنامه ريزي حسابرسي داخلي صنعت برق برگزار شد.

با حضور روساي هيات مديره توانير و انجمن حسابرسان داخلي ايران به امضا رسيد
تفاهم نامه همكاري شركت توانير و انجمن حسابرسان داخلي

در نشستي با حضور مهندس متولي زاده رييس هيات مديره و مديرعامل شركت توانير، تفاهم نامه همكاري شركت توانير با انجمن حسابرسان داخلي ايران به امضا رسيد.

رييس كميسيون انرژي مجلس در نشست بررسي احكام پيشنهادي بخش برق در لايحه بودجه سال 1400 تاكيد كرد
عزم كميسيون انرژي بر بهبود فضاي مالي و اقتصاد صنعت برق

عباسي برق و آب را اولويت اول كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي عنوان كرد و با تاكيد بر لزوم اجتناب از بخشي نگري ،حل مسايل با نگاه ملي و كلان را حايز اهميت دانست و خواستار بهره گيري از ظرفيتهاي صنعت برق در معرفي چالشها و برون رفت از مسايل و تهيه نقشه راه با همكاري مشترك بخش خصوصي، دولت و مجلس شوراي اسلامي شد.

بايد سهمي از بازار بزرگ تعميرات و بازسازي ترانس هاي منطقه را به شركت هاي ايراني اختصاص دهيم

مشاور وزير نيرو و سرپرست مركز توسعه صادرات آب و برق وزارت نيرو در مراسم افتتاحيه هفتمين كنفرانس بين المللي ترانسفورماتور تصريح كرد: با توجه به بازار گسترده اي كه در حوزه تعميرات و بازسازي ترانسفورماتورها در منطقه وجود دارد و بايد تلاش كنيم سهمي از اين بازار را از آن خود كنيم.

معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي توانير
سالانه به 9هزار مگاولت آمپر ظرفيت جديد ترانسفورماتوري در كشور نياز داريم

معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي توانير در افتتاحيه اين رويداد، خاطرنشان كرد: نياز به توسعه سالانه حداقل 9000 مگاولت آمپر ترانس انتقال و فوق توزيع در كشور وجود دارد.

قطعات كمياب پستهاي برق قدرت با رويكرد اقتصاد مقاومتي در برق منطقه اي يزد ساخته شد

قطعات كمياب تجهيزات پست هاي انتقال و فوق توزيع شركت برق منطقه اي يزد، با رويكرد اقتصاد مقاومتي در معاونت بهره برداري اين شركت ساخته شد.
صفحه 1 از 571