مديرعامل برق غرب

افزايش ظرفيت پست 63.20 كيلوولت روانسر در استان كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 200 ميليارد ريال

مديرعامل شركت برق منطقه اي غرب از افزايش ظرفيت پست 63.20 كيلوولت روانسر در استان كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 200 ميليارد ريال خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي غرب، مهندس "علي اسدي" در بازديد نماينده مردم شريف اورامانات در مجلس شوراي اسلامي از اين پروژه، ضمن تقدير از توجه ويژه نمايندگان مردم استان كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي به حوزه صنعت برق گفت: با عنايت به وظيفه ذاتي شركت برق منطقه اي غرب در خدمت رساني و تأمين انرژي مشتركين و توسعه شبكه خود متناسب با تقاضاي مشتركين، بر اين اساس پروژه افزايش ظرفيت ترانس هاي پست فوق توزيع روانسر در دستور كار اين شركت قرار گرفت.
وي افزود: خروج ترانس موجود از مدار به دليل شرايط خاص اين پست و عدم امكان جابه جايي سريع بار خطوط 20 كيلوولت در شرايط اضطراري به عنوان يك مشكل جدي در اجراي اين پروژه مطرح شد كه در صورت عدم رفع اين مشكل، احتمال بروز خاموشي گسترده و قطعي برق شهرستان و مراكز درماني در شرايط مبارزه با ويروس كرونا وجود داشت.
مهندس اسدي ابراز داشت: پس از بررسي سناريوهاي مختلف در امور بهره برداري استان كرمانشاه، نهايتاً اين مشكل با اجراي يك طرح ابتكاري و خلاقانه توسط همكاران اين امور مرتفع و با استفاده از بسترهاي موجود از جمله خط 63 كيلوولت ارتباطي بين دو پست فوق توزيع روانسر و كوزران و تغيير در آرايش تجهيزات اين خط، تأمين انرژي فيدرهاي 20 كيلوولت پست روانسر در شرايط اضطراري در حداقل زمان ممكن امكان پذير شد.
مديرعامل برق غرب خاطرنشان ساخت: باتوجه به اين شرايط، پروژه افزايش ظرفيت پست 63.20 كيلوولت روانسر پس از اجراي آزمايشي اين طرح ابتكاري، اجرا و مرحله اول آن كه تعويض يكي از ترانس هاي پست بود به پايان رسيده و مرحله دوم اين طرح نيز در حال اجرا است.
مهندس اسدي در ادامه به تشريح مشخصات پروژه پرداخت و گفت: اين پروژه داراي دو دستگاه ترانسفورماتور قدرت به ظرفيت هر كدام 40 مگاولت آمپر است كه در سال 1399 شروع شد و پيش بيني مي شود در تابستان 1400 به بهره برداري برسد.
مديرعامل شركت برق منطقه اي غرب در پايان گفت: يك دستگاه از ترانسفورماتورهاي قدرت به ظرفيت 40 مگاولت آمپر در كمترين زمان ممكن جايگزين ترانسفورماتور 20 مگاولت آمپر موجود شد و در تاريخ دهم اسفندماه نيز 1399 برقدار شد و جايگزيني ترانسفورماتور دوم در حال پيگيري است و براي اجراي اين پروژه اعتباري بالغ بر 200 ميليارد ريال هزينه شده است.
دكتر لهوني نماينده مردم شريف اورامانات در مجلس شوراي اسلامي گفت: تلاش هايي كه توسط وزارت نيرو و شركت برق منطقه اي غرب جهت توسعه زيرساخت هاي شبكه برق و تأمين برق مطمئن و پايدار در استان كرمانشاه و منطقه اورامانات صورت گرفته، قابل تقدير است.
دكتر لهوني ابراز داشت: نمايندگان مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي آمادگي دارند حداكثر ظرفيت و توان خود در راستاي تحقق اهداف شعار سال و رفع موانع را به كار گيرند و در اين خصوص از هيچ اقدام و عملي فروگذار نخواهيم بود.
نماينده مردم شريف اورامانات در مجلس شوراي اسلامي در پايان با اشاره به شرايط موجود و شيوع ويروس كرونا گفت: زيرساخت هاي ايجاد شده و تقويت و توسعه شبكه برق، زمينه آباداني و عمران و توسعه اقتصادي استان و منطقه را فراهم مي كند و به رونق اين منطقه كمك خواهد كرد و بنده به عنوان نماينده مردم تمام تلاش خود را براي توسعه زيرساخت هاي استان براي ارائه خدمت به مردم شريف منطقه به كار خواهم گرفت.

کد خبر : 96838
تاریخ : سه شنبه ، ١٧ فروردین ١٤٠٠ ٠٩:٣٥
تعداد بازديد : ٤٦
فرستنده خبر : ياسين همايوني