درخواست واكسيناسيون اپراتورهاي پست هاي برق

مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان با توجه به نقش حياتي برق در استان و لزوم فعاليت مستمر كاركنان اين صنعت براي حفظ پايداري آن، خواستار واكسيناسيون اپراتورهاي پست هاي برق و مراكز ديسپاچينگ شد كه در معرض خطر ابتلا به ويروس كرونا قرار دارند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت سهامي برق منطقه اي خوزستان، محمود دشت بزرگ با اشاره به نقش برق در زندگي امروزي به ويژه در شرايط آب و هوايي خوزستان، اظهار كرد: فصل گرما و افزايش بار شبكه در پيش است و كاركنان صنعت برق به ويژه اپراتورهاي پست هاي برق و مراكز ديسپاچينگ بايد حضوري مستمر و مداوم در محل كار داشته باشند تا بتوانند شبكه برق را در گرماي نفس گير تابستان در حالت پايدار نگه دارند.
وي افزود: در صورت ابتلاي اين دسته از كاركنان به ويروس كرونا، با توجه به محدوديت هاي نيروي انساني و نبود نيروي جايگزين در اين بخش، مشكلات عديده اي براي بهره برداري بهينه در اين صنعت استراتژيك به وجود خواهد آمد كه باعث اختلال در ساير بخش ها مانند خاموشي هاي احتمالي برق مراكز درماني خواهد شد.
مديرعامل شركت برق منطقه اي خوزستان تصريح كرد: به همين دليل با توجه به شيوع كرونا و وضعيت قرمز استان، براي حفظ جان اپراتورها و اطمينان از برق رساني براي گذر از تابستان پيش رو، واكسيناسيون اپراتورهاي پست هاي برق و مراكز ديسپاچينگ ضرورت دارد و پيشنهاد آن را نيز به استاندار خوزستان داده ايم تا اين دسته از كاركنان جزو گروه هاي با اولويت انجام واكسيناسيون ويروس كرونا اعلام شوند.
دشت بزرگ گفت: در يك سال گذشته با وجود محدوديت هاي اين بيماري و تعطيلاتي كه اعلام مي شد كاركنان صنعت برق در محل كار خود حاضر بوده اند تا در زمينه برق رساني مشكلي به وجود نيايد و در اين راه تعدادي از كاركنان به اين ويروس مبتلا شده و عزيزاني را نيز از دست داده ايم.

کد خبر : 96807
تاریخ : سه شنبه ، ١٠ فروردین ١٤٠٠ ١٢:١١
تعداد بازديد : ٤٠
فرستنده خبر : حسن دهقاني