معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي

تامين زيرساخت هاي واحدهاي توليدي از دغدغه هاي وزارت نيرو است

به منظور بررسي مشكلات برق واحدهاي توليدي و صنعتي استان آذربايجان شرقي، پيش از ظهر روز پنج شنبه 14 اسفند جلسه اي با حضور مهندس حائري معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي ، دكتر پورمحمدي استاندار آذربايجان شرقي و تني چند از مديران و مسئولين استاني، وزارت نيرو، توانير و صنعت برق استان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي آذربايجان، در اين جلسه دكتر محمدرضا پورمحمدي با قدرداني از تلاش شبانه روزي مديران و كاركنان صنعت برق در استان، گفت: به رغم تمامي تلاش ها، نگراني هايي از بابت تامين برق مورد نياز استان وجود دارد.

وي افزود: با توجه به موقعيت جغرافيايي خاص و سابقه درخشان تبريز در حوزه توليد و صنعت، انتظار داريم وزارت نيرو و شركت توانير، توجه ويژه اي به تخصيص اعتبارات و تجهيزات به آذربايجان شرقي داشته باشند.

پورمحمدي با اشاره به جلسات تخصصي خود با وزراي دولت براي پيگيري تامين سوخت نيروگاه حرارتي تبريز، اظهار داشت: كمبود زيرساخت هايي مانند برق در بخش صنعت و توليد، باعث مهاجرت برخي فعالان بخش خصوصي و سرمايه گذاران اين استان به استان هاي ديگر شده است.

استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به توليد 2.6 درصد برق كشور در استان، گفت: اين ميزان توليد انرژي، براي ما قابل قبول نيست و بايد ميزان توليد در اين بخش متناسب با شاخص هايي همچون تعداد جمعيت استان افزايش يابد.

پورمحمدي خواستار تدوين برنامه هاي ميان مدت و بلندمدت در توسعه واحدهاي توليدي و صنعتي استان شد و افزود: با تدوين اين برنامه، ايجاد و توسعه زيرساخت هاي انرژي با هماهنگي بهتري صورت گرفته و مكان احداث و توسعه صنعتي استان نيز به شكل بهتري مشخص مي شود.

وي همچنين از تلاش شبانه روزي فعالان بخش خصوصي استان در شرايط كرونايي و تحمل برخي مشكلات موجود در حوزه توليد، قدرداني كرد و گفت: به رغم مشكلاتي همچون تحريم و كرونا، فعالان غيرتمند بخش خصوصي در استان، هيچ نيروي كاري را تعديل نكرده اند.

مهندس همايون حائري معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي نيز در اين جلسه با اشاره به اهميت استان آذربايجان شرقي براي اين وزارتخانه، گفت: آذربايجان شرقي از جمله استان هاي مهم و تاثيرگذار كشور در بخش هاي مختلف است و وزارت نيرو خود را متعهد به رفع مشكلات صنعت برق در اين استان مي داند.

وي به تبيين برنامه هاي وزارت نيرو و راهكارهاي اجرايي توسعه صنعت برق در كشور اشاره كرد و افزود: تامين برق مورد نياز واحدهاي توليدي و صنعتي يكي از مهم ترين دغدغه هاي ماست و در اين زمينه آماده حمايت همه جانبه براي رفع مشكلات توليدكنندگان هستيم.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان شرقي هم در اين جلسه به بازديد اخير خود از شهرك سرمايه گذاري خارجي تبريز اشاره كرد و گفت: نبود برق كافي در اين شهرك، باعث نگراني فعالان بخش خصوصي و سرمايه گذاران شده است.

جواد رحمتي با بيان اينكه بنياد مستضعفان، آماده احداث يك نيروگاه 25 مگاواتي در يكي از شهرستان هاي محروم استان است، اظهار داشت: اميدواريم مديران صنعت برق در استان همكاري ها و حمايت هاي لازم را در اين زمينه مورد توجه قرار دهند.

گفتني است در ابتداي اين جلسه دكتر ميلاني مدير عامل شركت برق منطقه اي آذربايجان به ارائه آماري از آخرين وضعيت صنعت برق استان پرداخت و همچنين معاون شركت شهرك هاي صنعتي استان نيز آخرين وضعيت برق رساني و تامين انرژي برق در شهرك هاي صنعتي استان را تشريح كرد.

کد خبر : 96657
تاریخ : پنج شنبه ، ١٤ اسفند ١٣٩٩ ١٨:٠٦
تعداد بازديد : ١٠٨
فرستنده خبر : بتول ميرزايي