معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي

تاب آوري شبكه را با بهره گيري از قابليت هاي متخصصانمان افزايش مي دهيم

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي در مراسم افتتاحيه هشتمين كنفرانس منطقه اي سيرد اظهار داشت: مي توانيم تاب آوري سيستم را با بهره گيري از قابليت هاي متخصصانمان افزايش دهيم.

به گزارش پايگاه خبري توانير؛ هشتمين كنفرانس منطقه اي سيرد به عنوان مهمترين رويداد علمي صنعت توزيع برق كشور، امروز دوشنبه /4 اسفند ماه/ با حضور معاون وزير نيرو در امور برق وانرژي آغاز شد.

همايون حائري با اشاره به اين كه كنفرانس منطقه اي سيرد به عنوان تخصصي ترين و يكي از موفقت ترين رويدادهاي  علمي بخش توزيع برق كشور، باعث ثمرات بسياري براي كشور شده است، خاطرنشان كرد: به طور مثال موضوع تاب آوري براي اولين بار در اين كنفرانس و در قالب يك مقاله مطرح شد كه اكنون با توجه به ديدگاه هاي ارائه شده در همان مقاله،  موضوع تاب آوري در صنعت برق، در حال پيگيري است.
وي برگزاري كنفرانس منطقه اي سيرد را باعث افزايش جايگاه صنعت برق ايران در منطقه و دنيا دانست و گفت: در سال هاي گذشته ايران حتي بيشترين تعداد مقاله هاي را در ميان همه كشورها به كنفرانس بين المللي سيرد ارسال كرد.
حائري ازارتقا سطح مهندسي توزيع برق كشور به عنوان ديگر اثر كنفرانس سيرد برشمرد و با اشاره به موضوع هوشمندسازي در صنعت برق اظهار داشت: هوشمندسازي كه يك نمونه آن را در مركز پايش صنعت برق مي توان مشاهده كرد، مي تواند قابليت مانيتورينگ شبكه را افزايش و مديريت آن را بهبود ببخشد.
معاون وزير نيرو در امور برق وانرژي همچنين از افزايش رقابت ميان شركت هاي توزيع نيز به عنوان ديگر آثار اين كنفرانس برشمرد و افزود: كاهش تلفات از جمله نمودهاي بارز رقابت ميان شركت هاي توزيع به شمار مي رود  كه با رقابت در سايه همراهي حاصل شد.

کد خبر : 96536
تاریخ : دو شنبه ، ٠٤ اسفند ١٣٩٩ ١٣:٠٦
تعداد بازديد : ٨٢
فرستنده خبر : روح اله حميديان اهور