بيش از هزار و 500 انشعاب غير مجاز در سيستان و بلوچستان جمع آوري شد

مدير عامل شركت توزيع نيروي برق سيستان و بلوچستان گفت: به منظور مبارزه با مصارف غير متعارف و برق هاي غير مجاز در يك اقدام جهادي سه روزه در سطح استان هزار و 564 انشعاب غير مجاز جمع آوري شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق سيستان و بلوچستان، خليل عوض زاده اظهار داشت: با توجه به افزايش مصرف گاز در كشور و ايجاد محدوديت در تامين سوخت نيروگاه هاي برق و لزوم صرفه جويي در مصرف انرژي برق، طرح جهادي تشديد مبارزه با مصارف غير متعارف و جمع آوري انشعاب هاي غير مجاز و كاهش تلفات غيرفني در حال انجام است.
وي ادامه داد: استفاده غير مجاز از برق (سرقت انرژي برق) باعث تضييع بيت المال، ايجاد نوسان در شبكه هاي برق و خسارت به وسايل برقي مشتركان مي شود كه در اين زمينه از همه مردم درخواست داريم در صورت مشاهده چنين مواردي، از طريق شماره تلفن 121 اتفاقات توزيع برق با اين امور همكاري كنند.
مدير عامل شركت توزيع نيروي برق سيستان و بلوچستان با بيان اينكه در صورت مشاهده تخلف، انشعاب برق مشترك متخلف جمع آوري مي شود و مشترك به اندازه مصرف برقي كه استفاده كرده خسارت و بهاي آن را بايد پرداخت كند افزود: طبق قانون ماده 19 مجازات اسلامي جزاي نقدي افرادي كه مبادرت به استفاده برق غير مجاز(برق دزدي) مي كنند از 2 تا هشت ميليون تومان است، البته كه اين مجازات مربوط به برق دزدي منازل است و مكان هاي بزرگتر رقم جريمه به نسبت بيشتري را بايد پرداخت كنند.
عوض زاده در پايان تصريح كرد: مشتركان اين استان تنها با صرفه جويي 10 درصدي مصرف برق علاوه بر اينكه گاز كافي به نيروگاه ها جهت توليد برق را مي رسانند، فشار مضاعف ناشي از افزايش مصرف برق از نيروگاه ها را برداشته و امكان بهره مندي پايدار تمامي هموطنان از برق و گاز در فصل سرما را فراهم مي كنند.

کد خبر : 96001
تاریخ : سه شنبه ، ٢٣ دی ١٣٩٩ ٠٩:٤١
تعداد بازديد : ٨٤
فرستنده خبر : سيد شهاب الدين عبدلي