همزمان با هفته پدافند غيرعامل

رزمايش قطع برق در شركت توزيع برق خراسان رضوي اجرا مي شود

مجري مديريت بحران و پدافند غير عامل شركت توزيع نيروي برق خراسان رضوي با اشاره به اينكه رزمايش قطع برق در حوزه عملياتي اين شركت اجرا مي شود، گفت: يكي از برنامه هاي اجرايي در هفته پدافند غيرعامل برگزاري رزمايش قطع برق، به منظور بررسي آماده به كاري مولدهاي برق اضطراري مشتركين مهم و حساس است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق خراسان رضوي، حبيب خيردوست با اشاره به برنامه هاي هفته پدافند غير عامل، اظهاركرد: با توجه به اهميت روز افزون برق در زندگي امروزي كه داراي نقشي حياتي است و چه بسا قطع لحظه اي آن به شدت اثرگذار و مشكل آفرين خواهد شد ، بايد به قطع برق كه ممكن است موجب از كارافتادن سيستمهاي حياتي در سطح كشور شود، به عنوان يك تهديد جدي توجه شود .
وي افزود: وقوع حوادث غير مترقبه و خارج از كنترل ، همچنين احتمال خرابكاري و تهديدات سايبري در شبكه هاي برق ، باعث مي شود كه همواره نتوان از تداوم و استمرار صد درصدي جريان برق مطمئن بود و ضروري است به منظور كسب آمادگي لازم و كاهش اثرات مخرب ناشي از قطع برق ، پيش بيني ها و تمهيداتي را به كار برد .
خيردوست با بيان اينكه وجود برنامه هاي هفته پدافند غير عامل فرصتي براي يادآوري و جلب توجه اذهان مديران و مردم به لزوم انجام اقدامات پدافندي است، گفت: با توجه به دستورالعمل هاي واصله از شركت توانير و استانداري استان خراسان رضوي، يكي از اين برنامه ها ، اجراي رزمايش قطع برق و كنترل آماده به كاري مولدهاي برق اضطراري مشتركين حساس و داراي اهميت مي باشد.
مجري مديريت بحران و پدافند غير عامل شركت توزيع نيروي برق خراسان رضوي افزود: اين برنامه همه ساله و در بين مشتركين خاص اين شركت و همزمان با هفته پدافند غير عامل و به موازات ديگر برنامه هاي اين هفته برگزار مي شود.
وي اشاره كرد: به همين منظور ؛ كميته مديريت بحران و پدافند غير عامل شركت تشكيل گرديد و رويكرد و روش اجرايي رزمايش تخصصي قطع برق جهت بررسي آماده به كاري مولدهاي برق مشتركين حساس و مهم را تعيين و مكاتبات لازم با مديريت هاي برق شهرستان ها جهت برنامه ريزي و اجرا انجام شده است.
خير دوست بيان كرد: همچنين مقرر شد با تشكيل كميته هاي داخلي در هر شهرستان نسبت به برنامه ريزي و اجراي برنامه هاي نكوداشت هفته پدافند غير عامل اقدام شود.
شايان ذكر است تاكيد شده كه نسبت به برگزاري كارگاه هاي آموزشي، برگزاري مسابقه مرتبط با پدافند غير عامل، اطلاع رساني و انعكاس دستاوردهاي پدافند غير عامل براي پرسنل شركت و مشتركين مهم نيز اهتمام جدي صورت گيرد.

کد خبر : 95050
تاریخ : چهار شنبه، ٠٧ آبان ١٣٩٩ ١٣:٢١
تعداد بازديد : ١٠٢
فرستنده خبر : سيد مجيد آزيز