معاون وزير نيرو

اقدامات ارزشمندي در مديريت مصرف در خوزستان انجام گرفته است/ مشكلات حوزه برق به دليل موضوع نقدينگي است

معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي با بيان اينكه اقدامات ارزشمندي در دو سال گذشته در زمينه مديريت مصرف در خوزستان صورت گرفته است، بيان كرد: يك مشكل كه در خوزستان وجود دارد اين است كه مصرف پيك با غير پيك تا 4 برابر فرق مي كند. يعني بايد يك ظرفيت بالا ايجاد شود تا پيك تابستان را پوشش دهد و در زمستان اين ظرفيت ها بدون استفاده مي ماند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت سهامي برق منطقه اي خوزستان، همايون در جلسه بررسي وضعيت برق شهرستان هاي مسجد سليمان، انديكا، لالي و هفتكل كه با حضور نماينده اين حوزه انتخابيه در مجلس، مسئولين محلي و مديران صنعت برق خوزستان در فرمانداري مسجد سليمان برگزار شد، گفت: برق منطقه اي خوزستان دومين برق منطقه اي در كشور از لحاظ مصرف انرژي است با اين وجود در دو سال گذشته اقدامات ارزشمندي در زمينه مديريت مصرف و پيك سايي در خوزستان انجام گرفته كه جاي تقدير دارد.
وي تصريح كرد: مشكلاتي در صنعت برق وجود دارد كه اصل آن به موضوع نقدينگي بر مي گردد در عين حال بايد با يك كار جهادي و برنامه ريزي شده در حوزه هاي كه مشكلات وجود دارد، آن را برطرف كرد.
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي افزود: فرسودگي شبكه برق يكي از چالش هاي صنعت برق بوده كه لازم است يك گزارش از ميران فرسودگي ها آماده شود تا بتوانيم با تهيه طرح جامعه و تهيه منابع، اين فرسودگي ها را برطرف كنيم.
حائري اضافه كرد: با وجود تعداد بالاي ايستگاه و ترانس در منطقه يكي از دلايل افت ولتاژ در مسجد سليمان مربوط به تفاوت در سطح ولتاژ 11 و 33 كيلو ولت است كه در مواقع ضروري نمي توانند همديگر را تامين كنند كه لازم است اين مشكل برطرف و همسان سازي هاي لازم انجام شود.
وي تاكيد كرد: در جايي كه تامين برق انجام مي شود نبايد افت ولتاژ وجود داشته باشد و اين مساله تا تابستان سال آينده نياز است كه برطرف شود.
معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي گفت: اين آمادگي وجود دارد كه در بحث تامين برق مورد نياز صنايع هرگونه همكاري در منطقه صورت بگيرد و برق مورد نياز تامين شود.
بازديد از تجهيزات و پروژه هاي برق در مسجد سليمان از ديگر برنامه هاي همايون حائري معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي بوده در خوزستان بوده است.

کد خبر : 94869
تاریخ : سه شنبه ، ٢٢ مهر ١٣٩٩ ٠٨:٤١
تعداد بازديد : ٦٨
فرستنده خبر : حسن دهقاني