گذر موفق از پيك مصرف برق تابستان سالجاري

شركت توزيع نيروي برق استان گيلان با همراهي شايسته ضمن تقدير مشتركين از پيك مصرف سالجاري با موفقيت عبور كرد .

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق گيلان دكتر هنرمند مدير عامل اينشركت گفت : برق از مهم ترين صنايع زير ساختي است و يكي از با اهميت ترين شاخصهاي توسعه يافتگي در قالب مصرف سرانه برق ، خود را متعالي مي سازد .
وي افزود : مشتركين خانگي و ساير مصارف از حيث كلي بيشترين ميزان مشتركين را به خود تخصيص مي دهند و از اين رو سهم مهمي از مصرف نيز مربوط به اين گروه ها است .
هنرمند خاطرنشان كرد: چالشهاي زيادي در بخش تامين برق پايدار براي شركت توزيع برق گيلان وجود دارد و اينشركت با اجراي برنامه هاي مدون براساس شاخصهاي مديريت مصرف اثربخش در راستاي كاهش هرچه بيشتر پيك بار و اصلاح الگوي مصرف موفق شد در سال جهش توليد از پيك مصرف تابستان 99 با كمترين ميزان خاموشي عبور كند . حداكثر نياز مصرف استان در سالجاري در تاريخ 99/5/8 ساعت 14 به ميزان 1810.7 مگاوات اتفاق افتاد.
دكتر هنرمند مدير عامل شركت توزيع نيروي برق گيلان گفت: پويش مردمي مديريت كولرها براي اولين بار در كشور در استان گيلان توسط اينشركت به اجراء درآمد و طي آن با همراهي بسيار خوب مشتركين محترم پيك روز در استان به خوبي كنترل شد زيرا طي اين پويش مردمي از مشتركين خواسته شده بود بين ساعات 14 الي 15 در منزل يا محل كار به مدت 15 دقيقه كولرهاي خود را خاموش كنند .
اين مسئول اظهار داشت : شركت توزيع نيروي برق استان گيلان، به منظور اجراي طرح هاي پيك سايي و مديريت مصرف برق در بخش خانگي و تجاري ضمن مانيتور مصرفي فيدرها و شناسايي فيدرهاي پرمصرف باجذب و بكار گيري پيمانكار ( تجميع كننده ها ) از طريق ارسال پيامك هشداردهنده هم چنين مراجعه به مشتركين پرمصرف به منظور آگاه سازي اين مشتركين با مفاهيمي همچون فصل پيك علت خاموشي هاي با برنامه و روشهاي كاهش آن به منظور افزايش مشاركت مشتركين مطابق آيين نامه پاسخگويي باراقدام نمود .
وي افزود: در شش ماهه اول سال ساعات اوج مصرف در روز براي ادارات و دستگاه هاي اجرايي 12 الي 17 و در شب 20 الي 24 براي مشتركين خانگي است و مصرف بهينه در اين بازه زماني علاوه بر كاهش مصرف برق استان تاثير بسزايي در كاهش بهاي برق مصرفي مشتركين دارد.

کد خبر : 94481
تاریخ : دو شنبه ، ١٧ شهریور ١٣٩٩ ٠٩:٢٩
تعداد بازديد : ١٤١
فرستنده خبر : كيوان خبازيان