نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي:

عملكرد وزارت نيرو در سال گذشته و سه ماهه سال 99 بسيار چشمگير است

نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز در ديدار مديران عامل صنعت آب و برق، عملكرد وزارت نيرو را در سال گذشته و سه ماهه اول سال 99 در حوزه هاي مختلف و ارتباط مستمر با ائمه جمعه بسيار چشمگير و قابل تقدير ارزيابي كرد.
به گزارش پايگاه خبري توانير و به نقل از دبيرخانه شوراي روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت نيرو در استان آذربايجان شرقي مديران عامل صنعت آب و برق با نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز در راستاي پويش #هر هفته_الف_ب_ايران و به منظور تاكيد بر سازوكارها ديدار و گفتگو كردند.
نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز در ديدار مديران عامل صنعت آب و برق، عملكرد وزارت نيرو را در سال گذشته و سه ماهه اول سال 99 در حوزه هاي مختلف و ارتباط مستمر با ائمه جمعه بسيار چشمگير و قابل تقدير ارزيابي كرد.
به گزارش دبيرخانه شوراي روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت نيرو در استان آذربايجان شرقي حجت الاسلام والمسلمين آل هاشم تامين آب و برق پايدار، توسعه ظرفيت انرژي هاي تجديدپذير، تك رقمي شدن تلفات برق در سال گذشته، تامين يك چهارم نياز برق كشور بدون تكيه بر سوخت هاي فسيلي، فعاليت هاي برون مرزي وزارت نيرو در حوزه برق، توسعه نيروگاهها، كاهش هدر رفت آب، احداث شبكه هاي آبياري و زهكشي در اقصي نقاط كشور، استفاده از پسآب در صنايع و بخش كشاورزي و تشكيل كارگروه ملي سازگاري با كم آبي را از مصاديق فعاليت هاي ويژه وزارت نيرو برشمرد.
وي همچنين با اشاره به هفته صرفه جويي در مصرف آب و برق چالشهاي وزارت نيرو را در حوزه هاي مختلف اعلام و تاكيد كرد: ما اميد زيادي داريم كه اين مشكلات حل و فصل شود.
نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي همچنين غلبه بر چالش هاي آب و برق را در گرو برنامه ريزي دقيق، همراهي تمامي ارگانها و سازمانها و تطابق آنها با محورهاي اقتصاد مقاومتي از جمله عدالت بنيادي، مردمي بودن، درون زايي، برون گرايي و دانش بنيان بودن دانست.
وي همچنين در بخش ديگري از اظهاراتش ضرورت مديريت مصرف آب و برق و تغيير سبك مصرف به ويژه در شرايط كرونايي را مورد تاكيد قرار داد و گفت: استفاده از وسايل كاهنده مصرف آب و مديريت دماي وسايل سرمايشي در فصل تابستان و رعايت الگوهاي مديريت مصرف برق توسط مردم دلسوز و همراه مي تواند در اين زمينه موثر باشد.
يادآور مي شود در اين جلسه پيش از سخنان نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي، مديران عامل صنعت آب و برق استان، گزارشهاي لازم در حوزه فعاليت شركت خود را ارايه دادند.
کد خبر : 93636
تاریخ : شنبه ، ٠٧ تیر ١٣٩٩ ١٥:١٦
تعداد بازديد : ٣٨١
فرستنده خبر : بتول ميرزايي