رونمايي از سامانه مديريت تجهيزات شبكه انتقال و فوق توزيع شركت برق منطقه اي سمنان در مواجهه با مخاطرات طبيعي

همزمان با آئين افتتاح پرديس فناوري كياني كه با حضور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور، استاندار سمنان و ديگر مسئولين اجرايي استان سمنان و مديرعامل شركت برق منطقه اي سمنان در شهميرزاد انجام گرفت، از سامانه مديريت وضعيت تجهيزات و تأسيسات شبكه انتقال و فوق توزيع شركت برق منطقه اي سمنان در مواجهه با مخاطرات طبيعي رونمايي شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق سمنان، مهندس مجيد فخاريان، معاون برنامه ريزي و تحقيقات شركت برق منطقه اي سمنان، سامانه مديريت مخاطرات طبيعي (NHMS) برق را يك نرم افزار قابل دسترس از طريق سرويس APN در بستر مخابرات دانست و گفت: اين سامانه، كليه مخاطرات طبيعي از جمله زلزله، فرونشست زمين، شكاف هاي بزرگ زمين، سيل و ... را بصورت پيوسته و دوره اي پايش كرده و اثرات ناشي از آنها به شبكه انتقال و  فوق توزيع، پست ها، ساختمان هاي حياتي و تاسيسات حساس را ارزيابي مي كند.

وي با اشاره به كم هزينه بودن طراحي  و ساخت اين سامانه اظهار داشت: سامانه مديريت مخاطرات طبيعي (NHMS) و اپليكيشن وابسته به آن، بدون نياز به تجهيزات گران قيمت شتابنگاري، از طريق شبيه سازي رفتار امواج زمين لرزه و رفتارسنجي تاسيسات مختلف در برابر زمين لرزه، اثرات مخرب ناشي از زلزله را تخمين و اطلاعات ضروري موردنياز گروه هاي عملياتي را در شرايط بحران تامين مي كند.

گفتني است سامانه مذكور از نتايج پروژه تحقيقاتي دفتر تحقيقات و كنترل كيفيت تجهيزات معاونت برنامه ريزي و تحقيقات شركت برق منطقه اي سمنان با شركت دانش بنيان پژوهشگران رخدادهاي طبيعي طوس است.

کد خبر : 90693
تاریخ : چهار شنبه، ١٣ شهریور ١٣٩٨ ١٦:٠٢
تعداد بازديد : ٥٦٨
فرستنده خبر : محمد مهدي وحدتي