انجام مانورهاي مشترك موجب هم افزايي دانش و افزايش آمادگي نيروها مي شود

رئيس شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان همدان با بيان اينكه با ايجاد يك كميته ويژه در شوراي هماهنگي صنعت آب و برق استان از آمادگي لازم براي مقابله با حملات سايبري برخوردار هستيم، گفت: انجام مانورهاي مشترك به هم افزايي دانش و افزايش آمادگي نيروها مي انجامد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان همدان، مانورهاي تمريني، آموزشي مناطق ششگانه كشور(غرب و شمال) با حضور تيم هاي مديريت بحران و پدافند غيرعامل صنعت آب و برق استان هاي همدان، تهران، قزوين، البرز، مركزي، مازندران و قم در نيروگاه برق شهيد مفتح همدان برگزار شد.

رئيس شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان همدان در اين مانور با بيان اينكه حوزه آب و برق حوزه خطيري است، اظهار داشت: حوادثي كه امسال داشتيم موجب شد مشكلاتي ايجاد شود اما به دليل ورود خوب ستاد مديريت بحران آسيب ها كاهش يافت.

محمدمهدي شهيدي با اشاره به اينكه نيروهاي تهديد كننده در صنعت آب و برق، عوامل طبيعي، حملات نظامي و حملات سايبري است، گفت: مهمترين وظيفه اين صنايع استمرار در خدمت رساني است و همه تلاش ها به اين منظور صورت مي گيرد كه خدمات اين صنعت به مشتركان قطع نشود.

وي ابراز داشت: بيشترين خسارات و آسيب هايي كه به شبكه توزيع برق در استان وارد مي شود ناشي از حوادث طبيعي و تغييرات آب و هوايي است.

رئيس شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان همدان در ادامه مهم ترين مشكل در همدان را وزش باد با سرعت زياد عنوان كرد و گفت: ضروري است در اين زمينه اقدامات مؤثري مانند تبديل سيم مسي به كابل خودنگهدار انجام شود.

وي با اشاره به اينكه يكي از اقدامات در حوزه پدافند غيرعامل توليد پراكنده است، بيان كرد: در اين راستا 6 نيروگاه خورشيدي و 4 نيروگاه مقياس كوچك وارد مدار شده اند.

شهيدي با اشاره به اينكه در پدافند غيرعامل بايد حوادث را پيش بيني كرد، بيان كرد: بايد از داشته ها به خوبي استفاده كنيم.

وي با بيان اينكه بارندگي ابتداي امسال در 40 سال اخير بي سابقه بود، گفت: 154 روستا در اثر سيل به خاموشي رفت كه با مديريت و هماهنگي در كمتر از 24 ساعت برق روستاها وصل شد.

رئيس شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق استان همدان با اشاره به اينكه در حادثه اي در زمستان 95 در ملاير برق بخشي از اين شهر قطع شد، اظهار كرد: در كمتر از 24 ساعت برق اين شهر وصل شد و امسال نيز اصلاح شبكه برق ملاير در دستور كار است.

وي با بيان اينكه با ايجاد يك كميته ويژه در شوراي هماهنگي صنعت آب و برق استان از آمادگي لازم براي مقابله با حملات سايبري برخوردار هستيم، گفت: انجام مانورهاي مشترك به هم افزايي دانش و افزايش آمادگي نيروها مي انجامد.

معاون عمراني استاندار همدان نيز در اين مراسم با تأكيد بر اينكه بايد براي حوادث از قبل برنامه داشت، بيان كرد: تهديدها را بايد به فرصت تبديل كرد.

محمودرضا عراقي با اشاره به اينكه پروردگار بهترين آفرينش را دارد، گفت: اتفاقات و حوادث بد نيستند اما ما به دليل كم بودن دانش، قدرت استفاده از حوادث را نداريم.

وي با بيان اينكه اگر مي خواهيم هزينه ها را در بلاياي طبيعي كاهش دهيم بايد برنامه ريزي داشته باشيم، عنوان كرد: هزينه جلوگيري از بحران هزينه اضافي نيست.

معاون عمراني استاندار همدان با اشاره به اينكه در مديريت بحران بايد همه ظرفيت ها را شناسايي كنيم، گفت: آموزش در زمينه پدافند غيرعامل از اهميت بسزايي برخوردار است كه مي بايست ظرفيت ها و نيروها را در اين مبحث آموزش داد.

کد خبر : 90692
تاریخ : چهار شنبه، ١٣ شهریور ١٣٩٨ ١٦:٠١
تعداد بازديد : ٥٧٤
فرستنده خبر : مريم صابري يگانه