مشاركت 97 درصدي مشتركان شركت برق جنوب استان كرمان براي حذف قبوض كاغذي

پس از اعلام وزارت نيرو مبني بر اجراي طرح ديجيتال، با توجه به اينكه 95 درصد كارها انجام شده بود از ابتداي تير ماه شروع به اجراي اين طرح كرديم و از آن زمان تا كنون هيچ قبض برق كاغذي چاپ نشده است.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، عبدالوحيد مهدوي نيا، مديرعامل شركت طي مصاحبه تلوزيوني خود با شبكه سراسري خبر در خصوص حذف قبوض برق اين شركت از ابتداي تيرماه، بيان كرد: تاكنون 97%شماره تلفن همراه مشتركان ثبت شده است اما عمليات حذف قبوض كاغذي بطور كامل اجرا شده است و دليل سرعت عمل ما در اين حوزه به اين دليل بود  كه  يكي از برنامه هاي استراتژيك شركت، عدم مراجعه حضوري مشتركان براي دريافت ارائه كليه خدمات تا سال 1404 بوده است و براي اين مهم ازسال92 برنامه ريزي هاي لازم انجام شده  بطوريكه مردم  براي انجام خدمات خود در شركت توزيع برق جنوب استان كرمان بدون محدوديت مكاني و زماني مي توانند در هر مكان و در هرساعت از شبانه روز از خدمات مربوط به شركت استفاده كنند.
وي همچنين افزود: براي رسيدن به اين هدف زيرساخت هاي لازم فراهم شده بود بطوريكه ما كليه اطلاعات مكاني مشتركان را تا سطح مشتركان انجام داده ايم و همچنين ازسال95 براي ارتباط بيشتر با مردم شماره موبايل هاي ايشان را جمع آوري كرده و در همين راستا از سال 96 سامانه خاموشي ها راه اندازي  بطوريكه اگر مشترك قرار است دچار خاموشي شود به آنها از طريق پيامك اطلاع رساني مي شود، همچنين 24 خدمات الكترونيك و اپليكيشن شركت  از سال97 راه اندازي شده و مشتركان مي توانند 24 خدمت الكترونيك را از طريق پرتال و اپليكيشن دريافت كنند.
مهدوي نيا خاطرنشان كرد: پس از اعلام وزارت نيرو مبني بر اجراي طرح ديجيتال، با توجه به اينكه 95 درصد كارها انجام شده بود از ابتداي تير ماه شروع به اجراي اين طرح كرديم و از آن زمان تا كنون هيچ قبض برق كاغذي چاپ نشده است.
وي تصريح كرد: يكي از مشكلات موجود در اين مسير وجود مستاجران در شهرهاي بزرگتر است كه مانع اطلاع رساني دقيق به مصرف كننده اصلي مي شود. در اين طرح با ارسال پيامك به مالك و مستاجر بصورت همزمان، مالك از پرداخت به موقع بهاي برق مصرفي مطمئن مي شود.

کد خبر : 90691
تاریخ : چهار شنبه، ١٣ شهریور ١٣٩٨ ١٥:٣٨
تعداد بازديد : ٥٧٢
فرستنده خبر : مهرداد محسني تكللو