نرم افزار جامع كنترل و مديريت پروژه (GPM3) در شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در دست راه انداري است

معاونت برنامه ريزي و مهندسي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان پيرو ابلاغ مأموريت ويژه از سوي شركت مادر تخصصي توانير به مديريت عامل شركت با عنوان” تهيه نرم افزار مديريت و كنترل پروژه” از اجرا و راه اندازي سيستم جامع كنترل و مديريت پروژه هاي توزيع برق تحت وب و اندرويد با هدف طراحي و ثبت اطلاعات مربوط به پروژه هاي توزيع بر روي نقشه هاي آفلاين گوگل بصورت هوشمند، مديريت منابع، زمان و هزينه تمام پروژه هاي در حال اجرا و نظارت دقيق و آنلاين تمامي پروژه ها بصورت اندرويد و حضور در محل واقعي پروژه ها خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، عبيد عليمحمدي با اعلام اين خبر گفت: اين سامانه در جهت تحقق اهداف الكترونيك با امكان دسترسي سريع، لحظه اي و دقيق به كليه پروژه ها توسط مديران و كاربران از لحظه ايجاد يك درخواست متقاضي/نياز شبكه تا اتمام و تكميل پروژه در اين نرم افزار طراحي شده است.

عليمحمدي يكي از اهداف مهم اجراي اين نرم افزار را شفاف سازي اطلاعات عنوان كرد و گفت: تهيه برآورد دقيق ريالي پروژه ها، امكان مديريت منابع، زمان و هزينه پروژه هاي ثبت شده در سامانه به تفكيك نوع و محل اجرا توسط مديران ستادي و شهرستانهاي تابعه از قابليت هاي راه اندازي اين سيستم است.

وي افزود: از ابتداي سال 89 ثبت، نظارت بر اجرا، خاتمه كليه پروژه هاي توزيع و گزارش گيري هاي مختلف از پروژه ها بصورت الكترونيك انجام ميگرفته است. با راه اندازي GPM3 در بخش طراحي با امكان لينك با نرم افزار GIS، اين نرم افزار جايگزين اتوكد خواهد شد. برآورد كليه پروژه ها بصورت هوشمند و با كمترين دخالت كاربر صورت خواهد گرفت. بخش هاي تهيه و آناليز فهرست بهاء و بودجه ريزي در اين نرم افزار با ايجاد شاخصهاي تأثيرگذار بصورت هوشمند صورت خواهد گرفت. مديريت زمان، هزينه و منابع پروژه ها يكي از مهمترين بخشهاي نرم افزار خواهد بود. نظارت پروژه ها بصورت اندرويد و در محل با تعريف حداكثر فاصله كاربر از محل واقعي امكان پذير است. سيستم گزارش ساز نرم افزار قابليت و امكان دسترسي به انواع گزارشهاي مدنظر كاربران را فراهم ميسازد. اين نرم افزار با نرم افزارهاي مشتركين و تزرو ارتباط خواهد داشت.

عليمحمدي در ادامه اذعان داشت: در حال حاضر نحوه بهره برداري از سامانه مذكور در سطح شركت، در حال راه اندازي و آموزش به كاربران ميباشد. با برنامه ريزي هاي انجام شده تا پايان شهريور بخش هاي برنامه نويسي، راه اندازي و آموزش آن خاتمه خواهد يافت و به مدت شش ماه تا پايان سال جاري بصورت موازي با سيتم جاري مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ايرادات و مشكلات شناسايي شده و رفع خواهد شد و بصورت واقعي از ابتداي سال 99 در دسترس كليه كاربران قرار خواهد گرفت و جايگزين سيستم جاري در بخشهاي پروژه هاي پيشنهادي، كنترل پروژه و نظارت خواهد شد.

معاونت برنامه ريزي و مهندسي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در پايان تأكيد كرد: اين نرم افزار با هدف توسعه توان برنامه ريزي و ارائه خدمات به دست اندركاران پروژه ها و كارفرمايان مستقر، توسعه داده خواهد شد.

کد خبر : 90689
تاریخ : چهار شنبه، ١٣ شهریور ١٣٩٨ ١٤:٣٢
تعداد بازديد : ٥٩٥
فرستنده خبر : hana naghshbandi