لزوم رعايت نكات ايمني برق در هيأت مذهبي

معاون بهره برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع نيروي برق استان مركزي از عزاداران حسيني به ويژه مسولان هيأت هاي مذهبي و تكايا خواست علاوه بر مصرف صحيح برق، نكات ايمني را رعايت كنند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع مركزي، مهندس محمد مرادي افزود: رعايت فاصله مجاز از سيم هاي برق در زمان برپايي خيمه هاي عزاداري الزاميست و مسولان هيأت بايد به اين نكته توجه كنند.

وي گفت: عدم نصب پرچم، پلاكارد و تبليغات برروي پايه هاي برق، عدم استفاده از انشعابات غيرمجاز به هر نحو، عدم استفاده از روش هاي غير فني و غير شرعي در تامين برق نيز از ديگر مواردي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد، زيرا موجب خطرات جاني براي افراد خواهد شد.

معاون بهره برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع نيروي برق استان مركزي گفت: تكايا و هيات مذهبي در هنگام بهره گيري از انشعاب برق حتما از ترمينال ها و پريزهاي استاندارد استفاده كنند و تابلوهاي ورودي برق را از دسترس كودكان و محيط هاي مرطوب دور نگه دارند.

وي بابيان اينكه برگزاركنندگان مراسم و نمايندگان هيأت هاي عزاداري به منظور برقراري جريان برق قانوني و ايمن با شماره تلفن 121 تماس برقرار كنند، افزود: رسيدگي به درخواست برق موقت تكايا و حسينيه ها در اسرع وقت صورت خواهد گرفت و هزينه هاي نصب انشعاب موقت به صورت رايگان است.

کد خبر : 90685
تاریخ : چهار شنبه، ١٣ شهریور ١٣٩٨ ١٢:١٠
تعداد بازديد : ٥٨٩
فرستنده خبر : مريم آجرلي