سمينار علمي و تخصصي شوراي حقوقي منطقه هفت وزارت نيرو برگزار شد

سمينار علمي و تخصصي شوراي حقوقي منطقه هفت وزارت نيرو، به ميزباني شركت برق منطقه اي كرمان با حضور استان هاي هرمزگان، سيستان بلوچستان و كرمان برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق كرمان، در اين سمينار رئيس شوراي حقوقي منطقه هفت كشور اظهار داشت: اين شوراها در سطح كشور  به منظور هماهنگي بيشتر بين مجموعه هاي حقوقي وزارت نيرو براي بهره گيري از تجربيات علمي و كاربردي و مسائل اداري تشكيل شده اند.

حسين جاويد افزود:  همه دفاتر حقوقي به نوعي با دستگاه هاي قضايي و ادارات مرتبط هستند و مسائل مبتلا به وجود دارد كه مي تواند مورد بحث هاي علمي و تخصصي قرار گيرد.

وي ضمن قدرداني از مشاركت اعضا اين شورا گفت: پيشنهادات و مشكلاتي در خصوص نحوه طرح دعوا، انجام دفاعيات و مسائل مرتبط با ورشكستگي شركت هاي پيمانكاري از سه شركت زيرمجموعه اين شورا دريافت كرديم كه ثمره تجربيات و فعاليت دفاتر حقوقي علي رغم كمبود نيروي انساني است.

وي در خصوص موضوع اين سمينار علمي و تخصصي گفت: در دهه اخير ادعاي توقف و ورشكستگي شركت هاي پيمانكاري متداول شده و آمار زيادي را به خود اختصاص داده است و شركت هاي مذكور ادعا مي كنند كه ورشكسته هستند و دارايي كفاف ديون را نمي دهد و در نتيجه ديون و تعهدات معطل مانده است.

جاويد اظهار داشت: متاسفانه بسياري از اين شركت ها با همان اعضا هيات مديره شركت ديگري را ثبت مي كنند و به كار ادامه مي دهند و مشكلات زيادي براي شركت هاي دولتي ايجاد مي شود كه در اين سمينار راه حل هايي براي دفاع از حقوق دولت مورد بحث قرار مي گيرد.

اين سمينار علمي و تخصصي كه با  تدريس دكتر افشاري پور همراه بود در سه بخش تئوري، مباحث كاربردي و پرسش و پاسخ انجام شد.

کد خبر : 90405
تاریخ : شنبه ، ١٩ مرداد ١٣٩٨ ١٠:١٠
تعداد بازديد : ٥٨٧
فرستنده خبر : مژده ملازاده