به ميزباني برق باختر انجام شد

اولين جلسه كار گروه انرژي و آب شوراي پدافند غيرعامل استان مركزي در سال 1398

كارگروه انرژي وآب شوراي پدافند غيرعامل استان مركزي با حضور نمايندگاني از شركت هاي صنعت آب وبرق استان، پتروشيمي شازند،خطوط لوله و مخابرات نفت استان مركزي،پالايشگاه نفت شازندو معاون دفتر پدافند غيرعامل استانداري استان مركزي به ميزباني شركت برق منطقه اي باختر برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر، علي صفري معاون برنامه ريزي و تحقيقات در ارتباط با اقدامات و تمهيدات جهت عبور از پيك بار تابستان 98 پرداخت و گفت: پيش بيني ها نشانگر اين است كه ما در سال 300 ساعت پيك بار مصرف داريم كه در اين ساعات بار مصرفي كشور به ميزان 20 هزار مگاوات افزايش پيدا مي كند و اين مقدار افزايش عموما در حوزه استفاده از وسايل سرمايشي است.

صفري با اشاره به روند افزايش دما در سال جاري گفت: به ازاي هر يك درجه افزايش دما از 25 درجه به بالا، بار كشور به ميزان 800 مگاوات افزايش پيدا مي كند، لذا مشاركت همه جانبه و همگاني ضروري به نظر مي رسد.

وي با اشاره به مديريت بار در تابستان جاري گفت: ضرورت مديريت بار در سال جاري 4 هزار مگاوات است و اگر نتوانيم در حوزه مصرف مديريت كنيم مجبور به يك سرمايه گذاري 5 هزار مگاواتي انرژي از طريق احداث  نيروگاه  هاي جديد هستيم كه ارزش هر كيلووات سرمايه گذاري در حوزه نيروگاهي  بالغ بر يك هزار دلار است.

وي به مقايسه دوران پيك مصرف پرداخت و در ادامه با اشاره به برنامه هاي حوزه مديريت مصرف گفت: مديريت 30 درصدي بار صنايع ،برنامه ريزي جهت طرح هاي تشويقي كشاورزان در ساعات پيك، برنامه ريزي در جهت مديريت بار جايگاه ها سي.ان .جي، استفاده از مولدهاي خود تامين، تغيير ساعات اداري استان، مديريت بار دستگاه هاي اجرايي و مشتركان تجاري و خانگي از برنامه هاي حوزه مديريت مصرف صنعت برق در استان است.

وي با تاكيد بر پتانسيل رسانه ها در فرهنگ سازي و اطلاع رساني به مردم گفت: فرهنگ سازي در زمينه مديريت مصرف بسيار مهم است و در همين زمينه با نصب يك دستگاه تلويزيون شهري در منطقه پر تردد شهر اراك سعي كرديم به سمت فرهنگ سازي مديريت مصرف پيش رويم و در نهايت يك مديريت بار اضطراري در صنعت مطرح كرديم و اميدواريم كه پيك امسال را بدون مشكل طي كنيم.

در ادامه معراجي مديردفتر پدافند غيرعامل برق باختربه ارائه گزارشي از حوادث و سيلاب هاي اخير پرداخت و افزود: اكيپ هاي عملياتي شركت برق منطقه اي باختر در مناطق سيل زده سه استان لرستان، مركزي و همدان مشغول به كار و در حالت آماده باش كامل هستند و مسئولان شركت نيز از ابتداي اين حوادث در مناطق سيل زده حضور فعال داشته اند و در كارگروه هاي مختلف مديريت بحران براي رفع عيوب شبكه تحت پوشش به ارائه و اجراي راهكار پرداخته اند.

وي در ادامه اظهار داشت: در سه استان تحت پوشش حدود 81ميليارد تومان خسارت به شبكه تحت پوشش وارد آمد كه شركت تمام تلاش خود را جهت برطرف كردن مشكلات و تنگناها به كار بسته است.

وي در ادامه به اقداماتي كه بر روي 9 خط از خطوط تبادل اصلي برق كشور كه در جريان سيلاب اخير دچار سقوط دكل، رانش زمين ،وسست شدن پايه هاي دكل به علت آبگرفتگي شديد شده اند پرداخت و خاطرنشان ساخت: تمامي توان فني و اجرايي شركت جهت پايداري شبكه و انتقال توان توليدي كشور كه بر روي اين خطوط تبادل مي شوند به كار گرفته شده است.

بر اساس اين گزارش نمايندگان شركت هاي صنعت آب و برق حاضر در جلسه به ارائه گزارش از سيلاب هاي اخير و خسارات ناشي از آن  و تمهيدات لازم در جهت عبور از پيك بار تابستان 98 پرداختند.

در پايان نيزاعضا به  جمع بندي مطالب وارائه نظرات و پيشنهادات پرداختند.

کد خبر : 89513
تاریخ : چهار شنبه، ٠١ خرداد ١٣٩٨ ١١:٢٣
تعداد بازديد : ٧٢٤
فرستنده خبر : بهرام صديقي