در شهرستان كامياران برگزار شد

برق رساني به دو روستاي صالح آباد و وزمانه سفلي

افتتاح شبكه برق روستاهاي صالح آباد و وزمانه سفلي با حضور مجري طرح برقرساني روستايي شركت توانير برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، اين آيين با حضور مهندس چهل اميراني مجري طرح برقرساني روستايي شركت توانير، معاونت برنامه ريزي و مهندسي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان و هيأت همراه و نيز با حضور جمعي از اهالي روستا انجام شد.

مهندس چهل اميراني در ابتدا بيان داشت: در كشور، تمام روستاهاي بالاي 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند و هدف شركت توانير برقدار كردن تمام روستاهاي بالاي 5 خانوار در آينده نزديك است.

وي  با اشاره به برقدار كردن بيش از 90 درصد روستاها در كشور بيان داشت:  با تلاش و همدلي  مجموعه وزارت نيرو و شركت هاي توزيع بيش از 90 درصد روستاها برقدار شده و شبكه برق روستاهاي صالح آباد و وزمانه سفلي نيز به روستاهاي داراي نعمت برق افزوده شد.

مجري طرح برق رساني روستايي شركت توانير تأكيد كرد: هدف توانير در سال هاي  98 و 99 برقدار نمودن تمام روستاهاي شهرستان كامياران است كه با تلاش شبانه روزي همكاران انشالله اين مهم به وقوع خواهد پيوست.

علي چهل اميراني با اشاره به كارهاي بزرگي كه در راستاي برقدار كردن روستاهاي سطح كشور انجام شده اظهارداشت: مشكلات برق رساني به روستاها بسيار زياد است با اين وجود اميدواريم و تمام تلاش خود را در راستاي برقدار كردن تمام روستاها ي زير 5 خانوار در استان كردستان را خواهيم كرد.

در ادامه عبيد عليمحمدي، معاونت برنامه ريزي و مهندسي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان بيان كرد: سال گذشته همكاران برق شهرستان متعهد شدند كه اين روستا را از نعمت برق برخوردار كنند كه امروز وعده ياد شده با حضور مجري طرح برقرساني روستايي شركت توانير محقق شد.

وي تصريح كرد: يكي از اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و مسئولان، خدمت به روستانشينان است كه در اين زمينه بايد روستاها از خدمات برق به عنوان زير ساخت بخش عمده اي از ديگر خدمات برخوردار باشند تا از مهاجرت آنان به شهر نيز جلوگيري شود.

عليمحمدي با اشاره به  هزينه كرد اعتباري بالغ بر 570 ميليون تومان به منظور اجراي اين دو پروژه اذعان داشت: در ابتدا و با اجراي اين پروژه ها هدف برقدار كردن 8 خانوار بود كه اكنون بيش از 18خانوار از نعمت برق بهره مند هستند.

در ادامه شهرام بهمني، مديربرق شهرستان كامياران گفت: جهت برقرساني به دو روستا 4700 متر خط 20 كيلو ولت هوايي، دو دستگاه پست هوايي  و 500 متر شبكه فشار ضعيف در قالب 7 دستور كار اجرا و از ابتداي زمستان 97 همكاران شروع به كار كردند كه با همت و تلاش در سي ام ارديبهشت ماه 1398 افتتاح شد.

شهرام بهمني در پايان بيان كرد:  با تلاش شبانه روزي همكاران كه در فصل سرما و بارندگي انجام گرفت امروز توانستيم اين روستاها را از نعمت برق بهره مند كنيم.

کد خبر : 89512
تاریخ : چهار شنبه، ٠١ خرداد ١٣٩٨ ١٠:٢٨
تعداد بازديد : ٧٢٠
فرستنده خبر : hana naghshbandi